Jaunumi
Valsts policijas darbinieki

Jau ziņots, ka šā gada jūnijā, uzlaužot “Omniva” pakomātu durvis, Rīgā, Imantas un Iļģuciema mikrorajonos tika nozagti daudzi sūtījumi. Noskaidrojot iespējamo vainīgo personu identitāti, vakar, 17. augustā, Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldes likumsargi viņas aizturēja. Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess un šodien, 18. augustā, tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu aizturētajiem.  

Valsts policija bija saņēmusi informāciju par vairāku “Omniva” pakomātu durvju uzlaušanu un skapīšu apzagšanu, kas notika šā gada jūnijā Rīgā, Imantas un Iļģuciema mikrorajonos.

Izmeklēšanas laikā tika iegūti videonovērošanas kameru ieraksti, kuros redzamas divas personas – vīrietis un sieviete, kas, iespējams, izdarījuši zādzības. Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja 2. nodaļas likumsargi noskaidroja iespējamo vainīgo personu identitāti un vakar, 17. jūnijā, viņas aizturēja.

Aizturētais vīrietis ir dzimis 2000. gadā, bet sieviete 1994. gadā, un viņi abi jau iepriekš sodīti par mantiskiem noziegumiem.

Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šīs personas, iespējams, no kopumā astoņiem skapīšiem nozagušas preces aptuveni 200 eiro vērtībā, tādējādi nodarot zaudējumus uzņēmumam. Kratīšanu laikā policisti ir atraduši un atsavinājuši daļu no nozagtajiem sūtījumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas par zādzību, ja tā izdarīta no glabātavas. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šodien, 18. augustā, tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu aizturētajām personām.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.