Preses relīzes Jaunumi
policijas mašīna

Valsts policija saņēma informāciju par divām līdzīgām laupīšanām, kas izdarītas šā gada 25. februārī un 12. martā. Abos gadījumos noziedznieks ar viltu iekļuvis pensijas vecuma sieviešu dzīvokļos Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, un viņas aplaupījis.

Noskaidrots, ka cietušās kundzes ar ļaundari bija iepazinušās uz ielas, un viņš uzdevies par senlaicīgu mantu pircēju. Iegūstot sieviešu uzticību, vīrietis noskaidrojis kundžu dzīvesvietas adreses un vēlāk ieradies pie viņām.

Tur ļaundaris piekāvis saimnieces, nolaupījis dažādus priekšmetus – naudu, gleznas, fotoaparātu, traukus un PSRS rubļus, un pametis notikuma vietu.

Saņemot informāciju par notikušo, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes likumsargi noskaidroja, ka abus šos noziegumus izdarījis 1962. gadā dzimis vīrietis, kas jau iepriekš sodīts par laupīšanu un pagājušogad atbrīvots no ieslodzījuma vietas.

Noskaidrojot vīrieša atrašanās vietu, šā gada 14. martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes likumsargi viņu Rīgā, Imantas mikrorajonā, aizturēja. Veicot kratīšanu, pie vīrieša tika atrasta daļa no nolaupītajām mantām.

Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.