Preses relīzes Latgale
auto

Šī gada 6. janvārī Valsts policija saņēma izsaukumu uz Rēzekni, Akmeņu ielu, kur dzīvoklī tika atrasts kāda 1958. gadā dzimuša vīrieša līķis. Konstatēts, ka vēl diviem 1969. gadā dzimušiem vīriešiem ir nodarīti miesas bojājumi – vienu no viņiem mediķiem, veicot atdzīvināšanas procesus, neizdevās glābt, savukārt otrs ar gūtajiem miesas bojājumiem nogādāts medicīnas iestādē. 

Tajā pašā dienā, veicot operatīvos un izmeklēšanas pasākumus, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Kriminālpolicijas biroja Rēzeknes reģionālās nodaļas amatpersonām aizdomās par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos aizturēja trīs nepilngadīgas personas – vienu 2009. gadā un divus 2008. gadā dzimušus jauniešus.

Kriminālprocesā ir nozīmētas ekspertīzes, tiek skaidroti notikušā apstākļi un motīvi.

Vakar, 8. janvārī, tiesa diviem jauniešiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 118. panta otrās daļas par slepkavību, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas, par ko draud sods ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.