Jaunumi

Ik dienu simtiem noziedznieku iet uz “darbu” milzu zvanu centros dažādās pasaules malās nolūkā apkrāpt tevi, tavus tuviniekus, kaimiņus un draugus. Izdomājot dažādus stāstus, piemēram, ka zvana no policijas, un melojot, ka vēlas palīdzēt, viņi mēģina izvilināt piekļuves datus banku kontiem, lai no tiem noņemtu visu naudu un dažkārt arī paņemtu kredītus cietušo vārdā.

2023. gadā telefonkrāpnieki iedzīvotājiem izkrāpuši kopumā 4,59 miljonus eiro. 67% gadījumu apkrāpti iedzīvotāji, kas bijuši vecāki par 60 gadiem. Tā ir iedzīvotāju grupa, kam izkrāptie naudas līdzekļi var būt izšķiroši svarīgi iztikas un veselības aprūpes nodrošināšanai, un viņiem bieži vien izkrāpto naudu ir grūtāk vai pat neiespējami sakrāt no jauna, ja salīdzina ar jaunāka gadagājuma cilvēkiem.

Lai pasargātu sevi un savus mīļos no telefonkrāpšanām, neizpaud nevienam savus bankas kontu datus – karšu numurus, CVC kodus, PIN kodus, Smart-ID kodus u.tml.! Ne policijas, ne banku, ne citu valsts iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai šādu informāciju noskaidrotu. Brīdini arī savus mīļos seniorus un atgādini rūpēties ar savu bankas kontu datu drošību!