Preses relīzes Jaunumi
policijas mašīna

Vakar, 10. augusta, vakarā un naktī uz 11. augustu Valsts policijas likumsargi Rīgas Centrālās stacijas apkārtnē, Maskavas forštatē, Āgenskalnā un Ziepniekkalnā veica profilaktiskos pasākumus ielu noziedzības apkarošanai. Šos pasākumus nodrošināja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas Zemgales iecirkņa policistiem un Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja 1. nodaļas likumsargiem.

Kopumā apmēram sešu stundu laikā policisti uz ielām pārbaudīja 146 personas. Tika konstatēts, ka desmit no pārbaudāmajām personām atrodas meklēšanā, tostarp piecas meklēšanā izsludinātās personas, kas tika aizturētas Maskavas forštatē un Ziepniekkalnā, policisti nogādāja uz izolatoru. Viņu vidū bija personas, kuras meklēšanā bija izsludinājusi tiesa par izvairīšanos no brīvības atņemšanas, kā arī personas, kuras meklēja policija dažādu iepriekš uzsāktu kriminālprocesu ietvaros.

Papildus tam policisti reida laikā Maskavas ielā pamanīja vīrieti, kas izskatījās apreibinājies. Vīrieti pārbaudot, policisti viņa personīgajās mantās konstatēja zaļganbrūnas krāsas augu izcelsmes vielu, kas tika atsavināta un kam nozīmēta ekspertīze. Savukārt minēto vīrieti likumsargi nogādāja uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļu. Ja ekspertīžu rezultāti uzrādīs, ka izņemtās vielas ir narkotikas un viņš atradies narkotiku reibumā, viņam likumā noteiktajā kārtībā būs jāatbild par šiem pārkāpumiem.

Tāpat Rīgas Centrālās stacijas apkārtnē policisti aizturēja 16 gadus vecu jaunieti, kurš izskatījās alkohola reibumā un, kuram līdzi bija nereģistrēta gāzes pistole. Saistībā ar notikušo uzsākts administratīvais process pēc Ieroču aprites likuma 98. panta pirmās daļas – par gāzes ieroča aprites noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no desmit līdz simt naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no divdesmit līdz divsimt naudas soda vienībām. Tāpat tiks uzsākts administratīvais process saistībā ar atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā.

Profilaktisko pasākumu laikā policisti pamanīja pa Rīgas ielām pārvietojamies arī kādu vieglo automašīnu, kuras vadītāja braukšanas stils likās aizdomīgs. Policijas ekipāža apturēja transportlīdzekli un tika konstatēts, ka automašīnas vadītājs nav ieguvis automašīnas vadīšanas tiesības. Uz notikuma vietu tika izsaukti likumsargi, kas nodarbojas ar ceļu satiksmes uzraudzību, un pret automašīnas vadītāju tika uzsākts administratīvais process.

Lai cīnītos ar ielu noziedzību un veiktu noziegumu profilaksi, Valsts policija arī turpmāk dažādos Rīgas mikrorajonos rīkos šādus pasākumus.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)