Bezpilota gaisa kuģa lidojuma saskaņošana virs Valsts policijas infrastruktūras objektiem

Lai veiktu bezpilota gaisa kuģu lidojumus virs Valsts policijas infrastruktūru objektiem ierobežojošajās zonās, jāveic saskaņošanas procedūra ar Valsts policiju.

Lai identificētu, vai bezpilota kuģa lidojuma trajektorija šķērso kādu no ierobežotajām gaisa telpas zonām, lūdzu iepazīties ar Latvijas gaisa satiksmes izveidoto skaidrojošo karti.

Bezpilotu gaisu kuģu lidojumu saskaņošanas kārtība pēc MK429. noteikumiem sadaļā 112.1 likumā “Par aviāciju”. Lai pieteiktu saskaņotos lidojumus bezpilota gaisa kuģiem, lūdzu sūtīt visus pieteikumus uz e-pasta adresi droni@vp.gov.lv , pievienojot aizpildītu vienoto pieteikuma veidlapu. Pieteikumi ar neaizpildītiem datiem, netiks izskatīti! Pieteikumi tiek izskatīti piecu darba dienu laikā. Ja rodas kādi precizējoši jautājumi, varat interesēties, zvanot uz tālruni +37167208111 darba dienās laika posmā no plkst. 08:00 – 16:00. 

Visi noteikumi, kas saistās ar drošu bezpilota vadīšanu Latvijas gaisa telpā (regulējums, reģistrācija, apmācības) – https://uas.caa.lv/

Saskaņojuma veidlapa

Pārkāpumu fiksēšanas veidlapa