Preses relīzes
Ceļu policisti kontrolē satiksmi

Vakar, 25. aprīlī, noslēdzās Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL “Ātruma kontroles nedēļa”. Šogad pirmo reizi šai problemātikai tika veltīta visa nedēļa, nevis tikai viena diennakts, kas iepriekš bija zināma kā “24 stundu ātruma kontroles maratons”. Šajās septiņās dienās Valsts policijas amatpersonas fiksējušas 2057 ātrumpārkāpējus, savukārt ar fotoradariem kopumā fiksēti vēl aptuveni 9102 pārkāpēji.

Šogad pirmo reizi Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL akcijas laikā ātrumpārkāpēju problemātikai tika veltīta nedēļa – no 19. līdz 25. aprīlim. Šajā laikā Valsts policija visā Latvijas teritorijā, papildu policijas ikdienas ceļu satiksmes drošības kontrolei, īpaši rūpējās, lai tiktu ievērots atļautais braukšanas ātrums. Tāpat šīs akcijas ietvaros tika organizēts arī ikgadējais “24 stundu ātruma kontroles maratons”, kas norisinājās 21. aprīlī, un tā laikā fiksēts 551 ātrumpārkāpējs. Savukārt visas nedēļas laikā Valsts policijas darbinieki fiksējuši 2057 ātrumpārkāpumus. Visvairāk ātrumpārkāpēji – 623 fiksēti tieši Rīgas reģionā, tāpat arī Zemgales reģionā šo septiņu dienu laikā ir fiksēts liels ātrumpārkāpēju skaits – 490. Diemžēl var secināt, ka aizvien daudzi autovadītāji pret ceļu satiksmes noteikumiem izturas vieglprātīgi un apzināti apdraud satiksmes dalībniekus. To pierāda arī fiksēto pārkāpumu skaits šajās septiņās dienās ar fotoradariem – ar stacionāriem radariem fiksēti aptuveni 8004 pārkāpēji, bet ar pārvietojamiem radariem – 1098.

„Ātruma kontroles nedēļas” antirekordisti, kas fiksēti ar fotoradariem, pārvietojušies tieši ārpus apdzīvotām vietām. Gan ar stacionāro, gan pārvietojamo radaru palīdzību konstatēti autovadītāji, kuri braukuši vairāk par 140 km/h.

Ar pārvietojamo fotoradaru 24. aprīlī ap pulksten 13.50 uz autoceļa A8 (Rīga-Jelgava-Lietuvas robeža) fiksēts kāds īpaši steidzīgs automašīnas “Ford” vadītājs, kurš atļauto 90 km/h vietā brauca ar 148 km/h. Par šo pārkāpuma transportlīdzekļa īpašniekam tiks piemērots 240 eiro liels naudas sods. Vēl kāds antirekordists fiksēts ar stacionāro radaru, viņš 20. aprīļa vēlā vakarā ap pulksten 23.20 ar automašīnu “BMW” pa autoceļu Rīga-Ventspils traucies ar 145 km/h vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Arī par šo pārkāpumu transportlīdzekļa īpašniekam tiks piemērots 240 eiro liels naudas sods.

Vislielākais ROADPOL “Ātruma kontroles nedēļas” antirekordists aizvien ir automašīnas “BMW” vadītājs, kurš 21. aprīlī ap pulksten 23.00 pa Jūrmalas šoseju traucās ar 190 km/h atļauto 90 km/h vietā. Šim vadītājam par pārkāpumu tika piemērots naudas sods un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.

Jau vairākus gadus pavasarī Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, tiek organizēta akcija, kuras mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļu vadītājus no atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas, kā arī likt katram autovadītājam aizdomāties, vai risks, ko sagādā atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, attaisno radītos iespējamos draudus savai un apkārtējo drošībai.