Preses relīzes Jaunumi

Aizvadītajā nedēļā, 30. aprīlī, ap pulksten 19.00 tika fiksēts, ka Brīvības pieminekļa pakājē kāda persona ar īpašu nicinājumu izspārda novietotos ziedus. Likumsargi nekavējoties uzsāka personas meklēšanas darbus, un sadarbībā ar netālu esošā tirdzniecības centra apsardzi aizturēja kādu 1992. gadā dzimušu vīrieti. 2. maijā personai tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Pagājušajā otrdienā, 30. aprīlī, ap pulksten 19.00 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki pilsētas videonovērošanas kamerās fiksēja, ka Brīvības pieminekļa pakājē kāda persona agresīvi spārda ziedus un pēc izdarītā nozieguma pamet notikuma vietu. Operatīvi reaģējot uz notikumu, likumsargi uzreiz uzsāka personas meklēšanas darbus. Apsekojot apkārti un sazinoties ar pašvaldības policijas kolēģiem, tika saņemtas informācija par iespējamo personas pārvietošanās maršrutu. Ap pulksten 22.50 Centrālās stacijas apkārtnē Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvaldes darbinieki, sadarbībā ar netālu esošā tirdzniecības centra apsardzes darbiniekiem aizdomās par izdarīto noziegumu aizturēja kādu 1992. gadā dzimušo vīrieti.

Saistībā ar notikušo Valsts policija uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 231. panta pirmās daļas, proti, par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu vai uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), vai organizāciju darbu (huligānisms). Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

2. maijā personai tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Jāmin, ka persona šā gada 10. aprīlī tika atbrīvota no ieslodzījuma vietas un jau vairākas reizes iepriekš nonākusi policijas redzeslokā par dažāda veida izdarītajiem noziedzīgiem nodarījumiem. Tāpat turpinās izmeklēšana kriminālprocesā un tiek skaidroti gan apstākļi, gan motīvi.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.