Jaunumi
Armands Ruks

Šodien, 13. oktobrī, Ministru kabinets apstiprinājis Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka pulkveža Armanda Ruka kandidatūru iecelšanai Valsts policijas priekšnieka amatā.

Kā norāda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens: “Armands Ruks ir labākais kandidāts Valsts policijas priekšnieka amatam. Esmu pārliecināts, ka Armands Ruks ienesīs jaunas vēsmas un spēs pacelt Valsts policiju jaunā līmenī.”

"Esmu pagodināts, ka esmu izvirzīts šim amatam. Plānu un darba būs daudz. Un es apņemos godprātīgi un taisnīgi vadīt Valsts policiju un attīstīt to ar visiem iespējamajiem līdzekļiem, cik vien būs manos spēkos," valdības sēdē atzina A. Ruks.

Armanda Ruka kandidatūra atbilst Valsts policijas priekšnieka amatam izvirzītajām prasībām.

2011. gadā Armands Ruks Latvijas Universitātē ir ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē, kā arī viņam ir ilga laika pieredze dažādos amatos Iekšlietu ministrijas sistēmā. Armanda Ruka kvalifikācija, iepriekšējā darba pieredze Valsts policijā, kā arī amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi novērtējuma rezultāts - “A1” dod pamatu Armanda Ruka virzīšanai iecelšanai augstākā amatā. Pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 9. panta otro daļu, Valsts policijas priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ iekšlietu ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets.