Jaunumi

Valsts policijas apkopotā statistika liecina, ka 2023. gadā no iedzīvotājiem izkrāpti kopumā vairāk nekā 8,5 miljoni eiro. Visizplatītākais krāpšanu veids bijusi vikšķerēšana jeb telefonkrāpšanas – pērn policijā saņemti 4 144 ziņojumi par šādām krāpšanām un to mēģinājumiem.

Noziedznieki visbiežāk zvanījuši, uzdodoties par policistiem, banku darbiniekiem un “Google” pārstāvjiem, un mēģinājuši no iedzīvotājiem izvilināt piekļuves datus banku kontiem. Telefonkrāpšanas veido aptuveni 79 % no visām krāpšanām, un tādā veidā pērn iedzīvotājiem kopumā izkrāpti vairāk nekā 4,5 miljoni eiro.

Lielākā daļa no telefonkrāpšanās cietušajiem ir vecumā virs 60 gadiem. Tā ir paaudze, kurai pazīstams populārās satīriķes un mākslinieces Mirdzas Ramanes 60. gados radītais tēls Hugo Diegs, ko savulaik televīzijas iestudējumos atveidoja aktieris Edgars Liepiņš.

Sadarbībā ar Mirdzas Ramanes radiniekiem un Tele2 atbalstu, esam izmantojuši leģendāro Hugo Diega tēlu, lai atgādinātu par krāpšanām un mudinātu iedzīvotājus rūpīgāk attiekties pret banku datu sargāšanu.

Nav noslēpums, ka dienaszaglis Hugo Diegs allaž iekūlās ķibelēs un viņam klājās plāni. Nez, vai viņš tiktu galā ar mūsdienu realitāti – uzmācīgajiem telefonkrāpniekiem, kuri tā vien lūko, kā izvilināt bankas kontu datus?! Tāpēc aicinām – neesi Hugo Diegs! Neļauj sevi apkrāpt!