EEZ Projektu aktualitātes
Ekspertu automašīna

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas "Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana" projekta Nr. EEZ/TM/2022/7 “Tiesu ekspertīžu sistēmas un notikumu vietas apskates kapacitātes stiprināšana” ietvaros Valsts policija iegādājās astoņus transporta līdzekļus: četrus “Peugeot Expert”, četrus “Renault Traffic”, kā arī četras piekabes, kas paredzētas pārvietojamo apskates telpu transportēšanai uz notikuma vietām.

Turpmāk mūsu Kriminālistikas pārvaldes izbraucošie eksperti varēs produktīvāk strādāt arī ārpus laboratorijas un maksimāli tuvu notikuma vietām, tā būtiski uzlabojot un paātrinot ekspertīzēm nepieciešamo pierādījumu vākšanas un pēdu fiksācijas procesu. Visas astoņas automašīnas ir paaugstinātas caurgājamības transportlīdzekļi ar speciālo iekšējo un ārējo apgaismojumu.

Ņemot vērā kriminālistu darba specifiku, automašīnu saloni un bagāžas nodalījumi tika pārbūvēti, lai maksimāli atvieglotu ekspertu ikdienu – salonos ir galda virsmas dokumentu aizpildīšanai un pierādījumu iepakošanai, bet bagāžas nodalījumi ir aprīkoti ar plauktu sistēmām, kurās ērti var izvietot visu nepieciešamo. Savukārt transporta līdzekļu sānu daļā atrodas izvirzāma telts, lai kriminālisti varētu veikt pierādījumu apstrādi un iepakošanu arī nelabvēlīgos meteoroloģiskos apstākļos.

Ekspertu automašīna
Ekspertu automašīna
Ekspertu automašīna