Rīga
Rokudzelžos ieslēgtas rokas

Trešdien, 14. aprīlī, ap pulksten 6.00 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka degvielas uzpildes stacijā Daugavgrīvas ielā kāda persona, piedraudot darbiniecei nodarīt fiziskus miesas bojājumus, no kases nozaga aptuveni 100 eiro.

Sākotnēji degvielas uzpildes stacijas darbiniece pulksten 6.00 atslēdza durvis, lai sāktu tirdzniecības vietas darbību, telpās ienāca vīrietis, kurš vēlējās iegādāties alkoholiskos dzērienus, uz ko darbiniece norādīja, ka nedarīs, jo alkoholisko dzērienu tirgošana ir atļauta no pulksten 8.00. Persona kādu brīdi vēl uzkavējās telpās un mēģināja vēlreiz iegādāties alkoholiskos dzērienus, tomēr saprotot, ka tas nenotiks izgāja no telpām. Līdz ar personas iziešanu no tirdzniecības vietas pārdevēja aizslēdza veikala durvis. Pēc laika vīrietis atgriezās un ar ķieģeli izsita logus un iekļuva telpās, kā arī piedraudēja pārdevējai nodarīt fiziskus miesas bojājums, ja netiks atdota nauda. Persona no kases nozaga aptuveni 100 eiro, pēc tam turpinot meklēt ēdienu un dzērienus tirdzniecības vietas noliktavas telpās, kuras atrodas pagrabstāvā.

Notikuma vietā nekavējoties ieradās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kurzemes iecirkņa operatīvās grupas darbinieki, kuri aizturēja iespējamo vainīgo personu – 1983. gadā dzimušu vīrieti, pie kura tika atrasta arī nozagtā naudas summa. Jāpiemin, ka vīrietis atradās narkotisko vielu reibumā. Persona tika aizturēta un ievietota īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas, proti, par laupīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa laupīšanu. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzes lokā par narkotisko vielu lietošanu un citām līdzīga rakstura noziedzīgām darbībām.

Šodien, 15. aprīlī, tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.