Ņemot vērā epidemiologu izvērtējumu par pieaugošiem Covid-19 izplatības riskiem, no 9. novembra līdz 6. decembrim Latvijā tiek izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot stingrus veselības drošības pasākumus, vienlaicīgi garantējot iedzīvotāju pamattiesību ievērošanu un piekļuvi pakalpojumiem pamatvajadzību nodrošināšanai.

Šobrīd ir atliktas Valsts policijas amatpersonu klātienes iedzīvotāju pieņemšanas, iedzīvotāji tiek aicināti iespēju robežās iesniegumus, sūdzības un citus dokumentus Valsts policijai iesniegt elektroniski vai izmantot telefonisku saziņu, izvairoties no fiziskas policijas klātienes apmeklēšanas. Izņēmums ir situācijas, ja persona ir saņēmusi norādi ierasties klātienē Valsts policijā. 

 

Gluži tāpat kā līdz šim, arī ārkārtējās situācijas laikā policija, lai nodrošinātu Covid-19 infekcijas ierobežošanai noteikto ierobežojumu un aizliegumu ievērošanu, ir gatava turpināt to uzraudzību un kontroli. Ņemot vērā šī brīža situāciju, policija plāno veikt atsevišķus ierobežojumu kontroles pasākumus, kā arī, saņemot informāciju, reaģēs uz iespējamiem likumpārkāpumiem. Katrs gadījums tiks vērtēts individuāli.

Svarīgi atcerēties - ja iedzīvotājiem ir nepieciešama tūlītēja policijas palīdzība, redz vai viņu rīcībā ir informācija par iespējamiem likumpārkāpumiem, tostarp iespējamiem valdības noteikto ārkārtas situācijas ierobežojumu pārkāpumiem, jāzvana 110, nevis jāraksta sociālajos tīklos. Tā policisti varēs ātrāk reaģēt uz saņemto informāciju!

Valsts policija atgādina, ka šo ierobežojošo pasākumu mērķis ir mūsu visu veselības un drošības jautājums! Tādēļ iedzīvotāji tiek aicināti būt atbildīgiem un neveikt prettiesiskas darbības, kā arī ievērot visus noteiktos piesardzības pasākumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr.655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"

Tiesību akti saistībā ar Covid-19

Jautājums: Kā es varu iesniegt Valsts policijā iesniegumu, nedodoties uz iecirkni?

Atbilde: Ja ir elektroniskais paraksts, iesniegumu, kas apstiprināts ar elektronisko parakstu, varat nosūtīt pa e-pastu:  pasts@vp.gov.lv. Tāpat iesniegumu iespējams nosūtīt portālā Latvija.lv (reģistrācija ar internetbankas datiem). To varat izdarīt šajā sadaļā "Iesniegums iestādei" .

Iesniegumā ir jānorāda detalizēta informācija, kas varētu būt noderīga nozieguma vai pārkāpuma atklāšanai, kā arī savi personas dati, adrese un kontakttālrunis.

 

Jautājums: Kam jāievēro 10 dienu pašizolācija?

Atbilde: Latvijā var ieceļot, ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izstrādātās vadlīnijas. Personām, kuras ir atgriezušies no tā saucamajām “sarkanajām” un “dzeltenajām” valstīm (“Valstu saslimstības rādītāji ar COVID-19”), jāievēro 10 dienu pašizolācija.

Ja persona ierodas no “drošās” valsts, bet tranzītā caur “nedrošo valsti”, tad pašizolācija ir jāievēro, līdz ar to, lai izvairītos no nepieciešamības ievērot pašizolāciju, jāizvēlas cits atgriešanās maršruts.

Vairāk par rīcību, iebraucot Latvijā, tai skaitā pašizolāciju, atrodams SKPC mājaslapas sadaļā “Ja atgriezies/iebrauc Latvijā”.

 

Jautājums: Kas jādara, ja es vēlos mainīt pašizolācijas vietu vai doties prom no Latvijas uz savu mītnes zemi pirms 10 dienu pašizolācijas temiņa beigām?

Atbilde: Ja 10 dienu pašizolācijas laikā tiek mainīta uzturēšanas vieta vai ir jādodas prom no Latvijas uz savu mītnes zemi, par to ir jāziņo Valsts policijai.

Paziņot par izmaiņām var:

 • informējot policistu, kurš sazinās ar personu, lai pārliecinātos, ka tiek ievērota pašizolācija;
 • nosūtot rakstisku apliecinājumu uz e-pastu pasts@vp.gov.lv;
 • sazinoties ar to policijas iecirkni, kura apkalpojamā teritorijā persona uzturas.

 

Jautājums: Kur jāvelk sejas maska?

Atbilde: Sejas maska jālieto:

 • sabiedriskajā transportā;
 • taksometros pasažieriem un vadītājam, ja nav izveidota cita veida speciāla barjera, piemēram, sieniņa;
 • autoostās, dzelzceļa stacijās, ostās un lidostā;
 • veikalā, aptiekā, pastā, degvielas uzpildes stacijās un citās tirdzniecības vietās iekštelpās;
 • tirgos un ielas tirdzniecības vietās;
 • muzejā, bibliotēkā, izstāžu zālēs un citās kultūrvietās;
 • baznīcās;
 • ārstniecības iestādēs;
 • jebkurā citā sabiedriskā vietā;
 • sniedzot un saņemot pakalpojumus;
 • izglītības iestādes koplietošanas telpās (gan skolotājiem, gan bērniem no 13 gadu vecuma).

Sejas maska neaizvieto distancēšanos un dezinfekciju.

Sejas masku var nelietot:

 • bērni līdz 13 gadu vecumam (sākot no 13 gadu vecuma maska ir jālieto), jo svarīgi ir masku valkāt pareizi;
 • medicīnisku iemeslu dēļ, piemēram, ja personai kustību traucējumu dēļ ir apgrūtināta maskas uzlikšana vai personai ir psihiskās veselības traucējumi. 

 

Jautājums: Vai man jāaizpilda kāda anketa vai dokumenti, šķērsojot Latvijas robežu?

Atbilde: No 12. oktobra, šķērsojot Latvijas Republikas robežu, būs jāaizpilda elektroniskā anketa īpašā tīmekļvietnē covidpass.lv. Tīmekļvietne būs pieejama no jebkuras viedierīces.

Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas. Personai anketā jānorāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontakttālruni saziņai un faktiskās dzīvesvietas adresi, kurā persona būs sasniedzama, kā arī valstis un izbraukšanas datumus, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijas Republikas teritorijā u.c. Katrai pilngadīgai personai apliecinājums ir jāaizpilda atsevišķi, nepilngadīgām personām apliecinājumu aizpilda vecāki vai likumīgie aizbildņi.

Pēc apliecinājuma anketas aizpildīšanas ieceļotājs saņems personificētu QR kodu, kas apliecinās datu iesniegšanu. Ja gadījumā QR kods tiks nozaudēts, mājaslapā ir izveidota funkcija “saņemt QR kodu” atkārtoti, ievadot e-pasta adresi.

 

Jautājums: Ar ko atšķiras pašizolācija no stingras izolācijas?

Atbilde: Atgriežoties no “nedrošām” valstīm, personai 10 dienas ir jaievēro pašizolācija.

Tas nozīmē:

 • jāuzturas dzīvesvietā;
 • nedodas uz darbu;
 • neuzņem viesus;
 • nedodas uz sabiedriskām, publiskām un citām vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku, tostarp atbilstoši iespējām neizmanto sabiedrisko transportu;
 • maksimāli samazina kontaktu ar citiem cilvēkiem;
 • drīkst doties pastaigās, kur nav lielas cilvēku plūsmas, piemēram, mežā vai pludmalē, taču nedrīkst kontaktēt ar citiem cilvēkiem tuvāk par diviem metriem;
 • nepieciešamības gadījumā persona var doties uz veikalu vai aptieku, izmantojot individuālos aizsardzības līdzekļus (sejas maskaa, cimdi) un ievērojot divu metru distanci starp veikala apmeklētājiem un darbiniekiem, taču pēc iespējas cenšas izmantot alternatīvas iespējas, kā iegādāties nepieciešamās preces;
 • neapciemo vecāka gadagājuma cilvēkus un cilvēkus ar hroniskām saslimšanām;
 • jābūt uzmanīgam ar virsmām – durvju rokturiem, liftu pogām u.c.

Stingra izolācija savukārt nozīmē pilnīgu neiziešanu no mājas! Stingru izolāciju drīkst pārtraukt tikai ar ārstējošā ārsta atļauju. Stingrā izolācijā esoša persona pirmās nepieciešamības preces vai pārtikas iegādei izmanto iespēju šīs preces piegādāt uz mājām, izvairoties no kontakta ar piegādātāju, šo preču piegādi nodrošina tuvinieki, atstājot iepirkumus pie durvīm vai lūdz pašvaldības sociālā dienesta palīdzību.

Atgādinām, ja parādās viegli simptomi (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums), jāzvana 8303 vai 67801112. Ja simptomi ir ļoti smagi (ļoti augsta temperatūra, apgrūtināta elpošana), jāzvana 113!

 

Jautājums: Kas un kā kontrolēs ierobežojumu izpildi?

Atbilde: Par Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā noteikto ierobežojumu neievērošanu fiziskajai personai var piemērot sodu no divām līdz 400 naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no 28 līdz 1000 naudas soda vienībām (Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 50. pants).

Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju uzrauga to, vai tiek ievērota pašizolācija. Tāpat tiek uzraudzītas sabiedriskās vietas, kur varētu pulcēties cilvēki, kā arī, saņemot informāciju, policija attiecīgi reaģēs un vērtēs iespējamos pārkāpumus. Valsts policija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot noteiktos piesardzības pasākumus. Katrs gadījums tiks vērtēts individuāli. Ierobežojošo pasākumu mērķis ir galvenokārt novērst vai pārtraukt personu masveida pulcēšanos. Ja ierobežojumi tiks pārkāpti, var tikt piemērots sods.

Ja Jūsu rīcībā ir informācija par kādu, kurš neievēro noteiktos ierobežojumus un aizliegumus, rīkojoties un zvaniet policijai - 110! Jūs esat viena zvana attālumā, lai, iespējams, glābtu kāda cilvēka dzīvību un samazinātu vīrusa izplatību!

 

Jautājums: Kādi pulcēšanās noteikumi ir jāievēro?

Atbilde: No 9. novembra līdz 6. decembrim pulcēšanās nav atļauta. Netiek organizēti publiski pasākumi. Privāti var tikties līdz 10 cilvēkiem no ne vairāk kā 2 mājsaimniecībām. Sapulcēs, gājienos un piketos ārā var pulcēties līdz 50 dalībniekiem, ievērojot piesardzību.

 

Jautājums: Kā darbojas sabiedriskā ēdināšana, kafejnīcas, bāri un restorāni?

Atbilde: No 9. novembra līdz 6. decembrim sabiedriskās ēdināšanas vietas drīkst izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai. 
Šis ierobežojums neattiecas uz skolām, bērnudārziem un darba vietām, kā arī starptautiskās lidostas “Rīga” termināli.  Šajās vietās jānodrošina:

 • mutes un deguna aizsegu lietošana gan apmeklētājiem, gan darbiniekiem, 
 • 2 metru attālums starp galdiņiem, ja starp tiem nav izveidota norobežojoša siena,
 • pie viena galdiņa neatrodas vairāk par 2 cilvēkiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi,
 • apmeklētāji atrodas tikai sēdvietās,
 • jāparedz ne mazāk kā 10 m2 no publiski pieejamās telpu platības vienam apmeklētājam,
 • galda piederumus, trauku komplektus un salvetes katram apmeklētājam izsniedz individuāli,
 • pēc katras ēdienreizes (katra apmeklētāja) galdiņus dezinficē,
 • apmeklētājiem redzamās vietās (vismaz pie ieejas un kases) ir izvietota skaidri salasāma publiski pieejama informācija, tai skaitā svešvalodā, par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties ēdināšanas vietā.

 

Jautājums: Vai var darboties izklaides vietas? 

Atbilde: Individuālai atpūtai ir pieejamas dabas takas, strādā arī muzeji, izstādes, bibliotēkas un citas kultūrvietas, taču tajās nenotiek pasākumi.
Nenotiek izklaides pasākumi, piemēram diskotēkas. Slēgtas ir spēļu zāles un bāri, tāpat nestrādā slidotavas, bērnu viesību organizēšanas vietas, izklaides un atrakciju centri, batutu parki, bērnu rotaļu laukumi un pieskatīšanas istabas (tai skaitā tirdzniecības centros). Nestrādā arī ūdens izklaides un atrakciju centri, pirtis un SPA. Nenotiek sporta pasākumi – sacensības, paraugdemonstrējumi, šovi un u.tml. 

 

Jautājums: Vai var organizēt sporta pasākumus? 

Atbilde: 

 • Sporta treniņi (nodarbības) grupās var notikt tikai ārpus telpām ne vairāk kā 10 cilvēkiem (neskaitot treneri, sporta personālu). Netiek izmantotas kopīgās ģērbtuves. 
 • Telpās treniņi var norisināties tikai individuāli (vienai mājsaimniecībai) vai sporta speciālista vadībā, nodrošinot 10 m2 platību cilvēkam. 
 • Sporta norišu vietu darba laiks no 6.00 līdz 22.00.
 • Trenēties iekštelpās, neievērojot ierobežojumus, var Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportisti, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu pieaugušie sporti.
 • Aizliegts organizēt sporta pasākumus, piemēram, sacensības. 
 • Atļauts organizēt starptautisko olimpisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sporta sacensības (tai skaitā pirms sacensībām paredzētos oficiālos treniņus) pieaugušo izlašu sportistiem, ja tās norisinās bez skatītājiem.
 • Atļautas komandu sporta spēļu starptautiskās un augstāko līgu sporta sacensības, kurās piedalās tikai pilngadīgi profesionāli sportisti, ja tās norisinās

 

Jautājums: Kā strādā kultūras iestādes? 

Atbilde: No 9. novembra līdz 6. decembrim:

 • Klātienē nenotiek publiskie kultūras pasākumi, tostarp arī valsts svētku atzīmēšanai veltītie klātienes pasākumi;
 • Darbu turpina muzeji, bibliotēkas, kultūras centri, izstāžu zāles, arhīvi un citas kultūrvietas;
 • Kultūrvietas var sākt strādāt no plkst. 6.00, taču durvis jāslēdz līdz plkst. 20.00;
 • Kultūrvietās var notikt tikai individuāli apmeklējumi, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus;
 • Jānodrošina apmeklētāju vienvirziena plūsma un publiski pieejama informācija par maksimāli pieļaujamo apmeklētāju skaitu;
 • Maskas lieto gan kultūrvietas darbinieki, gan apmeklētāji.

 

Jautājums: Kas jāievēro veikalos, tirdzniecības centros, tirgos, ielu tirgotavās un citās tirdzniecības vietās?

Atbilde: Visās tirdzniecības vietās, arī tirgū un ielu tirdzniecības vietās, ir jālieto maskas, jāievēro 2 metru distance, pastiprināta higiēna, jānodrošina informācija par piesardzību. Tirdzniecības vietā vienam apmeklētājam jāparedz ne mazāk kā 10 m2 no publiski pieejamās telpu platības. 
Pie ieejas veikalā ir jānorāda informācija, arī svešvalodā, par maksimāli pieļaujamo apmeklētāju skaitu.

Sestdienās, svētdienās un svētku dienās tirdzniecības centros, kur publisko telpu platība ir vismaz 10 000 m2 vai kur ir vismaz 10 tirdzniecības vietas, var darboties:

 • pārtikas veikali,
 • aptiekas (arī veterinārās),
 • optikas veikali,
 • dzīvnieku barības veikali,
 • grāmatnīcas,
 • preses tirdzniecības vietas,
 • higiēnas preču veikali,
 • telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas,
 • attālināti iegādātu preču izsniegšana. 

 

Jautājums: Kur meklēt atbildes uz citiem jautājumiem?

Atbildes uz citiem biežāk uzdotajiem jautājumiem iegūsi, zvanot uz vienoto Covid-19 uzziņu tālruni 8345.

 

Aktuālais par COVID-19 infekcijas uzliesmojumu

Papildus informācija - ŠEIT

Pārkāpumi ceļu satiksmē

Ārkārtējās situācijas laikā par pārkāpumiem ceļu satiksmē Rīgas reģionā, administratīvo pārkāpumu lietu izskatīšanā, ir noteikti ierobežojumi!

 

 • Lietu izskatīšana klātienē nenotiek, kas neietekmēs piemērojamā soda apmēru.

 • Par lēmuma pieņemšanas iespējām bez klātbūtnes, vai arī par iespēju piedalīties klātienē, pārkāpējam tiks izskaidrots, sastādot protokolu.

 • Ja pārkāpējs vēlas, lai lieta tiktu izskatīta viņa klātbūtnē, to uz vietas jānorāda inspektoram vai jālūdz lietas izskatīšanas atlikšana, nosūtot iesniegumu/lūgumu VP Rīgas reģiona pārvaldei.

 • Nesaņemot lūgumu par lietas izskatīšanas atlikšanu, lēmums tiks pieņemts bez pārkāpēja klātbūtnes.

 • Lēmumu pārsūdzēšanas kārtība netiek mainīta.

 • Klātienē tiks izskatītas tikai tās administratīvā pārkāpumu lietas, kurās izņemts pārkāpēja transportlīdzeklis.


 

Iesniegumu/lūgumu elektroniski var iesniegt portālā Latvija.lv (sadaļā “E-iesniegums iestādei”) vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz e-pastu kanc.kpp@riga.vp.gov.lv. Iesniegumā jānorāda personas dati un administratīvās lietas (protokola) numurs.


 

Jautājumu gadījumā ar VP RRP Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroju sazinies:

Informatīvais tālrunis 67829155; informatīvais e-pasts sapib@riga.vp.gov.lv

Transportlīdzekļa vadīšana atrodoties alkoholisko dzērienu vai narkotiku ietekmē 67829177

Ceļu satiksmes negadījumi 67829163; 67829191

Citi administratīvie pārkāpumi 67829198, 67829168

Meklēšanas nodaļa, ja ceļu satiksmes negadījumā iesaistītais transportlīdzeklis atstājis negadījuma vietu 67829234, 67829199


 

Droši prasi inspektoram, kāda ir Tava tālākā rīcība!

Svarīga informācija medību un pašaizsardzības ieroču īpašniekiem!

Valsts policija lūdz ieroču īpašniekus ATBILDĪGI izvērtēt nepieciešamību iegūt:

 • pirmreizējo ieroča iegādes atļauju/ ieroča iegādes atļauju;

 • realizācijas atļauju;

 • ieroču pārvadāšanas atļauju.

Gadījumos, ja tomēr nepieciešams iegūt minētās atļaujas, pirms dodies uz iestādivispirms sazini ar atbildīgajām amatpersonām:

Rīgas reģionā – 67829131

Vidzemes reģionā – 64801732

Latgales reģionā – 65403389

Kurzemes reģionā – 63404546

Zemgales reģionā – 63004230

Vai ar savu Atļauju sistēmas inspektoru pa tālruņa numuru, kurš ir norādīts uz Tavas ieroču atļaujas. Un tad atbilstoši rīkoties pēc inspektora norādēm.