Kā kļūt par policistu?

Anna Luīze Inģe strādā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē, darbu uzsākusi nesen, pēc Valsts policijas koledžas 3 mēnešu ilgās profesionālās pilnveides izglītības programmas „Policijas darba pamati Valsts policijas amatpersonām” apguves.

“Anna kā cilvēks ir ļoti jauka, pieklājīga, zinātkāra, droša, atsaucīga, nebaidās jautāt un noskaidrot, draudzīga pret kolēģiem. Sadarbība ir bijusi vēl ļoti īsu periodu, bet Anna pamazām sāk aprast, lietvedībā saņem kriminālprocesus, kuros veic izmeklēšanu.” Tā Annu Luīzi Inģi raksturo Līga Ivčenko, Valsts policijas Kurzemes Reģiona pārvaldes Dienvikurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas galvenā inspektore.

Par Valsts policijas koledžā iegūto profesionālo pieredzi un zināšanām, kā arī par jauniegūto darbu Valsts policijā Anna pastāsta vairāk intervijā.

  • Kā izlēmi iestāties Valsts policijas koledžā?

"Esmu ieguvusi augstāko izglītību citā augstskolā, apgūstot “Cilvēkresursu vadības” studiju programmu. Mācību ietvaros bija nepieciešama prakse un runājot ar līdzcilvēkiem izlēmu, ka praksē došos uz Valsts policiju. Prakses laikā bija iespēja ieskatīties policijas darba ikdienā. Diezgan ātri sapratu, ka tas ir piemērots man."

  • Vai iepriekš iegūtā izglītība noder ikdienas darbā Valsts policijā?

"Jā, tā kā iepriekš esmu apguvusi “Cilvēkresursu vadības” studiju programmu, kurā tika apgūti psiholoģijas pamati, dokumentu pārvaldība, tiesību pamati un komunikācija, uzskatu, ka man ikdienā nesagādā grūtības komunicēt gan ar svešām personām, gan darba kolēģiem, izvēloties piemērotāko komunikācijas veidu. Arī apgūtie psiholoģijas pamati ikdienas darbā noder."

  • Kāda ir Tava tipiskā darba diena?

"Liela daļa darba dienas aizrit darba kabinetā, ar lietas materiālu izskatīšanu un tālākajām procesa gaitām, tāpat arī ar dažādām sistēmām un kad nepieciešams izbraucu ārpus darba vietas, un veicu citus darba pienākumus. Paralēli darbam braucu uz aktuālām apmācībām, ko piedāvā Valsts policijas darbiniekiem, lai pilnveidotu savas zināšanas."

  • Kādām īpašībām jāpiemīt labam policistam/ izmeklētājam?

"Jebkuram Valsts policijas strādājošam darbiniekam jābūt atsaucīgam, cieņpilnam un ar sapratni pret līdzcilvēkiem. Svarīgi, lai būtu labas komunikācijas spējas, profesionalitāte un objektivitāte. Pats galvenais ar vēlmi nemitīgi attīstīties, apgūt jaunas zināšanas, lai būtu  profesionāls policijas darbinieks."

  • Ko mācības Valsts policijas koledžā sniedza Tev profesionāli un privāti?

"Mācības Valsts policijas koledžā sniedza priekštatu par darba ikdienu un to norisi Valsts policijā. Ieguvu jaunas zināšanas gan teorētiskās, gan arī praktiskās, kas darba procesā ļoti noder un ticu, ka noderēs arī turpmāk.

Esmu ieguvusi lielāku motivāciju nepadoties, darīt, jautāt, komunicēt un vienmēr mācīties."

  • Pastāsti vairāk par pašu mācību procesu, kas visvairāk palicis atmiņā?

"Valsts policijas koledžā ikdiena ritēja dinamiski. Trīs mēnešu laikā tika sniegtas gan teorētiskās, gan arī praktiskās zināšanas. Bet, lai izprastu visu nepieciešamo, bija arī pašam jāvēlas mācīties individuāli. Liela loma bija motivācijai un disciplīnai.

Ja mācību procesā radās  jautājumi vai neskaidrības, vienmēr bija iespēja doties pie pasniedzējiem, kuri vienmēr bija atsaucīgi un atvērti,  lai palīdzētu studentiem. Tāpat arī bija iespēja piedalīties dažādās Sporta katedras rīkotajās sacensībās. Piemēram, notika spartakiādes sacensības telpu futbolā, galda tenisā un tuvcīņā, kas ļāva pierādīt sevi un vienkārši labi pavadīt laiku ar saviem kolēģiem.

Koledža sniedz mācību procesā daudz un dažādas iespējas, kas ļāva attīstīties, pilnveidoties, augt un parādīt sevi no labākās puses. Protams, lai būtu pilnvērtīgs mācību process un koledžas absolventi būtu zinoši savā jomā, novēlu koledžai tupināt augt, attīstīties un meklēt arvien jaunas iespējas kā pilnveidoties."

  •  Vai un kādēļ Tu ieteiktu mācīties Valsts policijas koledžā?

"Noteikti, tas nebūtu uzspiests lēmums. Katram pašam jāizdomā un jāizlemj, vai darbs policijā  būs piemērots, jo šī nav profesija, kas būs atbilstoša visiem. Manuprāt, tas ir rūpīgi pieņemams lēmums, jo darbs ir gana nopietns un atbildīgs, kurā strādā ne tikai sev, bet arī  sabiedrības, valsts un drošības labā. Svarīgi ir saprasts, vai šis darbs būs aicinājums un vai savu darbu darīsi no sirds, labu mērķu vadīts. Šie ir iemesli kuru dēļ ieteiktu lēmumu pārdomāt vairākas reizes.  Var tikai pastāstīt par to ko sniedz dienests un kādi ir ieguvumi un labumi."

  • Kāds ir Tavs novēlējums jaunajiem Valsts policijas koledžas kadetiem?

"Novēlu jaunajiem un esošajiem studentiem spēku, izturību un neatlaidību, ne tikai visu mācību procesa laiku, bet arī turpmākajās darba gaitās. Kā arī vienmēr būt spējīgiem pastāvēt par sevi,  turēties pie mērķa, veikt savu darbu patiesi, godprātīgi un nekad nezaudēt cilvēcīgumu.

Tveriet  iespējas, zināšanas, ko sniedz koledža, lai varētu kļūt par profesionālu un uz izaugsmi vērstu policijas darbiniekuNebaidīties darīt, izteikt viedokli un rīkoties mācību laikā, praksē un darbā. Pat, ja situācija šķiet sarežģīta un nepaveicama. Ja kādreiz ir nepieciešams padoms vai palīdzība, vienmēr varat vērsties pie kolēģiem.

Strādāsim kopēju mērķu sasniegšanai un viss būs iespējams! Galvenais nebaidīties."

 

Līdz 19. februārim izvēloties interesējošo vakanci aicinām pieteikties dienestam Valsts policijā!

Trīs mēnešu laikā tiks īstenota un nodrošināta kvalitatīva Valsts policijas koledžas profesionālās pilnveides izglītības programmas „Policijas darba pamati Valsts policijas amatpersonām” apguve. Apmācību kurss norisināsies Valsts policijas koledžā, Ezermalas ielā 10, Rīgā. Šīs apmācību grupas sākuma datums ir 2024. gada 9. aprīlis.