Jaunumi Pilnā versija

Par Rīgas Centrālās stacijas tunelī izdarītu kabatzādzību aizturējām iepriekš sodītu vīrieti 2020. gada 14. septembris

Sestdien, 12. septembrī, kāda sieviete, kura pa Rīgas Centrālās stacijas tuneli gāja ar diviem bērniem pie rokām un ar mugursomu uz muguras, cieta no nozieguma. Kabatzaglis nemanāmi atvēra sievietes mugursomas kabatu un no tās izvilka naudas maku ar naudu un dokumentiem. Pēc brīža, pamanot, ka ir apzagta, cietusī vērsās Valsts policijas Rīgas Latgales iecirknī un uzrakstīja iesniegumu par noziegumu.

Rīgas Latgales iecirkņa policisti informāciju par notikušo nodeva Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kabatzādzību apkarošanas grupai, kas todien veica darba pienākumus kabatzādzību apkarošanas jomā Rīgas centrā. Likumsargi noskaidroja maršrutu, kur sieviete gājusi un ieguva videonovērošanas kameru ierakstus, kuros bija redzams zādzības brīdis. Pēc video ierakstiem policisti atpazina iespējamo zagli, jo viņš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā un sodīts par kabatzādzībām.

Vēlāk tajā pašā dienā Kabatzādzību apkarošanas grupas policisti šo pašu vīrieti pamanīja Rīgā, Merķeļa ielā. Jāpiemin, ka tobrīd viņš novēroja iedzīvotājus, iespējams, ar mērķi atkal izdarīt noziegumu. Turklāt vīrietis centās zem sola noslēpj kādu maisiņu. Policistiem pārbaudot maisiņa saturu, atklājās, ka tajā atrodas iepriekš minētajai sievietei nozagtais naudas maks un dokumenti. Aizdomās par zādzību vīrietis tika aizturēts un nogādāts policijas iecirknī. Pie viņa atrasta arī nozagtā nauda.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Cietušajai sievietei ir atdota nozagtā nauda, maks un dokumenti.

Valsts policija atgādina, ka visbiežāk kabatzādzības tiek izdarītas sabiedriskās vietās – sabiedriskajā transportā, to pieturvietās, gājēju tuneļos, stacijā un citviet, tāpēc šajās vietās jāievēro īpaša piesardzība. Vērtīgas mantas nav ieteicams glabāt mugursomā vai ārējās kabatās. Rokassomas un plecu somas jānēsā priekšpusē un pēc iespējas jāpietur ar roku.

Ciešot no kabatzādzības vai kļūstot par tās aculiecinieku, nekavējoties uzreiz pēc notikušā jāzvana policijai pa tālruņa numuru 110!

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)

 

 

Visas aktualitātes