Jaunumi Pilnā versija

Pabeigta izmeklēšana lietā par krāpšanas mēģinājumu personu grupā, realizējot Eiropas Savienības struktūrfonda projektu 2020. gada 31. jūlijs

Pagājušajā mēnesī Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par krāpšanas mēģinājumu personu grupā, realizējot projektu un pretendējot uz Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu. Par minēto noziegumu tika aizturētas trīs personas.

2019. gada sākumā likumsargi, veicot izmeklēšanu, konstatēja, ka noziedzīgas grupas dalībnieki, mantkārīgu nodomu vadīti, izveidojuši shēmu, lai izkrāptu Eiropas Savienības fonda budžeta naudas līdzekļus, aptuveni 28 000 eiro, no Lauku atbalsta dienesta. Lai realizētu noziedzīgos nodomus, aizdomās turētās personas noslēdza fiktīvus darījumus, izmantojot vairākus uzņēmumus un veica krāpšanu, iegādājoties tehniku. Pirms iepirkuma procedūras tehnika atradās aizdomās turētās personas vadītā uzņēmuma īpašumā. Krāpniekiem neizdevās realizēt savu nodomu, jo tika konstatēts, ka minētā tehnika jau ir uzrādīta citā Eiropas Savienības projekta līdzekļu piesaistei. Kriminālvajāšanas uzsākšanai process nodots pret trim personām, kuras dzimušas 1977., 1981. un 1983. gadā.

Kriminālprocess tika uzsākts 2019. gada februārī pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas – par krāpšanas mēģinājumu personu grupā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Visām aizdomās turētajām personām ir piemēroti divi drošības līdzekļi – uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā un aizliegums izbraukt no valsts. Personas iepriekš nav nonākušas policijas redzeslokā.

Šī gada jūnijā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu šajā kriminālprocesā un nodeva kriminālprocesu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

 

Visas aktualitātes