Jaunumi Pilnā versija

Administratīvā kārtībā aizturēts vīrietis, kurš stiprā alkohola reibumā pa Rīgas ielām staigājis ar gāzes ieroci rokās 2020. gada 22. aprīlis

Vakar, 21. aprīlī, ap pulksten septiņiem vakarā Valsts policija saņēma izsaukumu no aculieciniekiem par to, ka Rīgā, Višķu ielā, pa ielu staigājot vīrietis un viņam rokās esot ierocim līdzīgs priekšmets.

Reaģējot uz saņemto informāciju, notikuma vietā ieradās patruļpolicisti, taču tobrīd aprakstītā persona norādītajā vietā vairs neatradās.

Policisti noskaidroja šī vīrieša identitāti un ieradās viņa dzīvesvietā Ķengaraga mikrorajonā, kur viņš tika sastapts apmēram trīs promiļu stiprā alkohola reibumā. Likumsargi pie viņa konstatēja gāzes ieroci, ko uz izmeklēšanas laiku atsavināja, tādējādi novēršot apdraudējumu iedzīvotājiem. Administratīvā kārtībā vīrietis tika aizturēts un nogādāts Rīgas Ķengaraga iecirknī. Visdrīzāk, vīrieša rīcība saistīta ar pārmērīgu alkohola lietošanu. Iepriekš viņš nav sodīts.

Šobrīd policija nav guvusi apstiprinājumu tam, ka gāzes ierocis ir reģistrēts. Tajā pašā laikā policisti turpina skaidrot sīkākus notikušā apstākļus.

Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā lietvedība pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 181. panta otrās daļas (par gāzes ieroča aprites noteikumu pārkāpšanu) un pēc LAPK 181.1 panta pirmās daļas (par gāzes ieroča nēsāšanu alkohola ietekmē, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles).

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka neviens iedzīvotājs šīs personas bezatbildīgās rīcības rezultātā nav cietis.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)

 

Visas aktualitātes