Jaunumi Pilnā versija

Policisti “pa karstām pēdām” aiztur mežā iebēgušu mājokļa apzadzēju 2019. gada 23. decembris

21. decembrī, ap pulksten 21.30 Rīgā, Juglas mikrorajonā, kāda ģimene pavadīja laiku savas privātmājas viesistabā. Kad dzīvokļa īpašniece iegāja virtuvē, viņa izbijās, tajā ieraugot nepiederošu vīrieti, kuram līdzi bija mugursoma un maiss. Mājas iemītnieki uz notikuma vietu izsauca Valsts policiju. Tikmēr namatēvs centās saviem spēkiem svešinieku aizturēt. Iespējamais mājas apzadzējs izrādīja agresiju un izrāvās no satvēriena. Paķēris mugursomu un maisu, viņš izskrēja no mājokļa un iebēga netālu esošajā mežā.

Notikuma vietā ieradās divas Valsts policijas likumsargu ekipāžas. Policisti, noskaidrojot vīrieša bēgšanas virzienu, sadalījās grupās un devās mežā viņu meklēt. 15 minūšu laikā policisti vīrieti atrada un aizturēja. Tiesa gan, nozagtās mantas viņš pa ceļam bija izmetis. Notikuma vietā ieradās arī Valsts policijas kinologs ar dienesta suni. Policijas suns aizveda uz vietu, kur mežā bija nomestas zagtās mantas. Izrādījās, ka mugursomā un maisā atrodas dažādas sadzīves mantas, piemēram, instrumenti un pārtikas produkti.

Aizturētais 1989. gadā dzimušais vīrietis, kurš iepriekš nav sodīts, tika nogādāts Valsts policijas Rīgas Teikas iecirknī.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot mājoklī. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Policijas rīcībā esošā pašreizējā informācija liecina, ka svešinieks varēja nemanīts iekļūt mājā, jo mājokļa saimnieki nebija aizslēguši ārdurvis.

Tuvojoties svētkiem, Valsts policija aicina iedzīvotājus parūpēties par savu mājokļu drošību. Svarīgi vienmēr aizslēgt mājokļa durvis, un aizvērt logus. Tāpat būtiski savest darba kārtībā jau esošās drošības sistēmas. Ja mājoklis vai birojs aprīkots ar signalizācijas iekārtām, neaizmirstiet prom ejot signalizāciju aktivizēt - arī tad, ja atstājat namu vien uz pusstundu! Privātmājās, kurās ierīkota signalizācija, dodoties gulēt, to vajadzētu aktivizēt tajos stāvos, kur neviens neatrodas. Ja plānojat svētkos doties ciemos, ieteicams aprunāties ar kaimiņiem, lai viņi pieskata mājokli un, redzot svešas aizdomīgas personas ložņājam gar namu, nekavējoties zvanīt policijai pa tālruņa numuru 110! Vairāk drošības padomi pieejami šeit: https://www.facebook.com/Valsts.policija/posts/2608081252621097?__tn__=K-R

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)

 

Visas aktualitātes