Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Prevencija – pirms kaut kas notiek Drukāt

Kā rīkoties, lai pasargātu sevi un tuviniekus no šādām situācijām?

1. Pārrunājiet ar tuviniekiem, īpaši bērniem un veciem cilvēkiem, - ja tuvinieks kaut kur dodas, lai par to informē ģimenes locekļus vai savas uzticības personas.

 

2. Pārliecinieties, ka, izejot no mājas, mobilais telefons vienmēr ir uzlādēts, lai nepieciešamības gadījumā varat sazināties ar tuviniekiem vai izsaukt palīdzību. Papildus iesakām telefonā lejupielādēt Valsts policijas mobilo lietotni “Mana drošība” – tajā ir iespējams ātri un ērti sazināties ar palīdzības dienestiem, kā arī varat palīdzības dienestam nosūtīt savas atrašanās vietas koordinātas, ja tas būs nepieciešams. Plašāka informācija par bezmaksas pieejamo mobilo lietotni un tās funkcijām, atrodama Valsts policijas mājaslapā:  http://vp.gov.lv/index.php?&relid=16242#!prettyPhoto/0/.

 

Ar gados jaunākiem bērniem aicinām iepriekš pārrunāt iespējamās situācijas un rīcību, lai bērns zinātu, kā rīkoties viņam neierastos gadījumos, īpaši, ja kādu iemeslu dēļ bērnam tuvumā nav neviena pieaugušā. Šādai sarunai varat izmantot Valsts policijas iepriekš sagatavotos informatīvos materiālus par drošības padomiem gados jaunākiem bērniem. Tie atrodami Valsts policijas mājaslapā: http://vp.gov.lv/supervaronis/.