Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Terorisma prevencija, novēršot radikalizēšanos Drukāt

Iekšlietu ministrija Valsts policija sadarbībā ar Romas universitāti Tre un citiem  partneriem (kopā 20), programmas Apvārsnis 2020 ietvaros, no 01.05.2017. līdz 30.04.2020. īsteno projektu “Terorisma prevencija, novēršot radikalizēšanos / Terrorism Prevention via radicalisation counter-narrative”, saīsinājumā – TRIVALENT.

 

Projekta mērķis ir instrumentu izveide, ar kuru palīdzību tiktu uzlabotas kompetento iestāžu spējas novērst un atklāt radikalizācijas gadījumus, pirms radikalizētie indivīdi sarīko teroraktus vai veic citus līdzīga veida noziedzīgus nodarījumus. Projekta ietvaros ir plānots apvienot izstrādātus teorētiskus instrumentus ar operatīvajiem pasākumiem, lai novērstu vardarbīgu radikalizāciju.

Projekta ietvaros plānots padziļināti izprast vardarbīgas radikalizācijas parādības pamatcēloņus Eiropā, izmantojot multidisciplināru analīzi, kā arī veicināt integrāciju, kultūras dialogu un cīņu pret diskrimināciju, lai izstrādātu piemērotus pretpasākumus, sākot no agrīnās radikalizācijas atklāšanas metodēm līdz pretdarbības metodēm, apvienojot represīvos un preventīvos pasākumus. Projektā ir iesaistītas 11 tiesībsargajošās iestādes no 6 ES dalībvalstīm, jomas akadēmiķi un eksperti no 10 ES universitātēm, publiskiem pētniecības centriem, privātām universitātēm un valsts pētniecības centriem. Projekts veicinās partneru sadarbību gan nacionālajā, gan Eiropas līmeņī.

Projekta kopējais finansējums ir 2 720 420 EUR, no kuriem Valsts policijas finansējums ir 43 550 EUR. Projekts 100% apmērā tiek finansēts no ES pētniecības un inovācijas programmas “Apvārsnis 2020” līguma nr. 740934 ietvaros.

Papildus informācija par projektu angļu valodā ir pieejama šeit: http://trivalent-project.eu

Projekta ziņas: https://trivalent-project.eu/category/news/  


Projekta koordinatore:

Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes Projektu nodaļas vadītāja

Jana Kezika

Tālr.: +371 67829558

E-pasts: