Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Valsts policijas simboli Drukāt

 

 

emblema_vp.png

Valsts policijas simbolika - Emblēma

Valsts policijas emblēma ir vairogveida. Kopš seniem laikiem vairogs bijis bruņinieku atribūtikas obligāta sastāvdaļa, kas ļāvis patverties no ienaidnieka ieročiem un kļuvis par aizsardzības simbolu.

Emblēmas centrā izvietots balts aplis, kas apzīmē pasauli, ietverot visu mirklīgo, galīgo un bezgalīgo. Aplī ir dzeltens auseklītis, kas apzīmē gaismas uzvaru pār tumsu un sargā no tumsas spēkiem. Auseklīti vertikāli šķērso lejupvērsts balts zobens, tādējādi simbolizējot spēju aizstāvēt, ja tas ir nepieciešams.

Emblēmas augšējo daļu rotā uzraksts: “Latvijas Valsts policija”. Pirmie divi vārdi augšējā rindā ir dzeltenā krāsā, bet pēdējais otrajā – baltā. Emblēmā apvienotas trīs krāsas: melnā ir pamatkrāsa, kas nozīmē aizsardzību, baltā apzīmē cēlumu un atklātību, bet dzeltena krāsa simbolizē vēršanos uz veiksmīgu nākotni, mūžību un apskaidrību.

 

Atšķirības zīmes

Ierindnieks
Kadets
Kaprālis
Seržants
Virsseržants
Virsnieka vietnieks
Leitnants
Virsleitnants
Kapteinis
Majors
Pulkvežleitnants
Pulkvedis
Ģenerālis

 

 Valsts policijas tēli

Ar bērnu drošibas jautājumiem Valsts policijā nodarbojas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas  inspektori vai nepilngadīgo lietu inspektori reģionos.

Ievērībai!
Ņemot vērā izglītības iestāžu administrācijas un sabiedrības izrādīto interesi par policijas darbinieku piedāvātajām preventīvajām aktivitātēm, pieteikšanās ir savlaicīga un plānveida! Minētie prevencijas pasākumi ir bez maksas.

Policijas tēlu rašanās vēsture

1998.gadā tēlu bērniem – Runci Rūdi izveidoja Ceļu policijas pārvalde. Runča attēls bija redzams uz atstarotājiem, kuri tika dāvināti bērniem, kā arī tika izmantots dažādos preventīvajos materiālos par ceļu satiksmes drošību.

2001.gadā Latvijas Valsts policija, ņemot vērā citu valstu pieredzi, nolēma izveidot savu vienotu policijas tēlu bērniem – dzīvnieciņa prototipu policijas popularizēšanai bērnu vidē. Tika izvērtēta citu valstu pieredze šāda tēla veidošanā, tomēr Valsts policija nolēma, nevis pasūtīt šo darbu speciālistiem, kā tas notiek vairumā valstu, bet gan zīmējumu konkursā ļaut bērniem pašiem radīt savu policijas tēlu. Konkurss norisinājās akcijas – “Policijas dienas skolās” ietvaros, un tajā piedalījās dažāda vecuma bērni no visas Latvijas, kopumā 203 skolas. Katram bērnam bija iespēja parādīt, kādu tad īsti viņš redz policistu. Konkurss noslēdzās 2002.gada  janvārī, un, 547 zīmējumu konkurencē, par labāko policista tēla prototipu tika atzīts inspektors – bebrs. Tā kā tēls ir pašu bērnu radīts, tas bērniem ir tuvāks un saprotamāks.

Abi tēli tika izmantoti Valsts policijas organizētajās drošības akcijās un citos preventīvajos pasākumos izglītības iestādēs, un bija kļuvuši bērniem atpazīstami un interesanti. Līdz ar to Valsts policijai radās ideja dzīvnieciņus atdzīvināt, tādējādi iekarojot arvien lielāku bērnu uzticību un simpātijas. 

2003.gada sākumā Valsts policija sadarbībā ar Leļļu teātri abus minētos tēlus iedzīvināja cilvēku auguma maskās, kuras ar iekšā ietērpto cilvēku palīdzību ir dzīvas, runā un staigā. Abu atdzīvināto tēlu pirmais lielākais pasākums bija Eirovīzijas dziesmu konkurss. Abi jaunie policijas darbinieki sagaidīja koncerta viesus un ar savu atraktīvo darbību iepriecinot gan bērnus, gan pieaugušos.  

šādu masku izveide un izmantošana ir uzskatāma par unikālu pieredzi. Ja dzīvnieciņš kā policijas simbols tiek izmantots vairākās valstīs, tad šādu masku izveidē un pielietošanā Latvijas policija ir neapšaubāms celmlauzis. Minētais projekts prezentēts arī ārpus Latvijas un izraisījis vairāku Eiropas valstu interesi un atzinību.

Jau vairākus gadus policijas tēli bērniem – Runcis Rūdis un Bebrs Bruno piedalās dažādos Valsts policijas rīkotos preventīvajos pasākumos  un drošības akcijās, tiekas ar bērniem, skaidro ceļu satiksmes noteikumus, māca  kā pasargāt sevi dažādās dzīves situācijās, un vienkārši  lieliski pavada laiku  ar bērniem, spēlējot dažādas izglītojošas spēles un rotaļas. Minētās aktivitātes atzītas par saistošām un lietderīgām.