Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Konkurss "Esi drošs - neesi pārdrošs" Drukāt

Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Līvu Akvaparku, A/S „Latvijas Gāze”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, A/S “Sadales tīkls” un Valsts policiju izsludina konkursu Latvijas skolām!

 

Esi drošs - neesi pārdrošs

Konkurss 7.-8. klašu skolēniem „Esi drošs – neesi pārdrošs”

 

Konkursa mērķis un uzdevumi:

 1. veicināt skolēnu izpratni par drošības jautājumiem ikdienā un rīcību kritiskās situācijās;
 2. pievērst uzmanību problemātikai un aktualitātēm, kas skar skolēnu izglītošanu par dažādiem drošības jautājumiem – drošību uz ūdens, rīcību ugunsgrēka gadījumā, drošību uz ielas un mājās, pirmās palīdzības sniegšanu u.c.

 

Konkursa dalībnieki:

 1. zināšanu konkursā piedalās Latvijas vispārizglītojošo un pamatizglītojošo skolu 7.-8. klašu skolēnu komandas;
 2. komandā ir pieci skolēni un viens pedagogs;
 3. no vienas skolas var pieteikties viena komanda no 7. klases un viena komanda no 8. klases.
 4. konkursā drīkst piedalīties arī tās komandas, kuri pieteicās pagājušajā gadā, taču netika līdz konkursa 2.atlases kārtai.

Konkursa pieteikumu iesniegšana:

 1. skolas komandu konkursam piesaka pedagogs, nosūtot uz e-pastu   aizpildītu pieteikuma anketu un atbildes uz 1.kārtas jautājumiem (skat. pielikumā), kuri ir pieejami šādās interneta mājaslapās: www.iem.gov.lv, www.vugd.gov.lv, www.vp.gov.lv, www.akvaparks.lv www.nmpd.gov.lv, www.lg.lv, www.sadalestikls.lv/.
 2. pieteikums un atbildes uz pirmās atlases kārtas jautājumiem jāiesūta uz e‑pastu ne vēlāk kā līdz 2017. gada 21. septembrim.

 

Konkursa norises kārtība un vērtēšana:

 1. Pirmajā atlases kārtā komandām jāsniedz atbildes uz jautājumiem, un risinājumi elektroniskā formātā jāiesūta uz e‑pastu līdz 2017. gada 21. septembrim. Lai atbildētu uz jautājumiem, var tikt izmantoti palīgmateriāli.
 2. Uz 2.atlases kārtu tiek izvirzītas 20 komandas, kurām ir vislielākais punktu skaits par 1.atlases kārtas jautājumiem.
 3. Ja konkursa dalībniekiem rodas papildus jautājumi par konkursa norises kārtību, konsultāciju var saņemt, zvanot uz A/S „Latvijas Gāze” informatīvo (konkursa organizatoru vienoto) tālruņa numuru 67369938.
 4. 2.atlases kārta norisinās 2017. gada 13. oktobrī Iekšlietu ministrijā, Rīgā, Čiekurkalna 1. līnijā 1 k-2. Komandām, kuras ir iekļuvušas 2.atlases kārtā, pirms ierašanās uz to, ir jāsagatavo priekšnesums par tēmu – „Esi drošs – neesi pārdrošs”.
 5. Priekšnesumā drīkst izmantot jebkādus atribūtus, kas tieši vai netieši saistīti ar drošības tēmu. Priekšnesumā ir jāpiedalās visiem komandas dalībniekiem. Priekšnesuma ilgums - ne vairāk kā 3 minūtes.
 6. 2.atlases kārtā komandas veic uzdevumus, kurus izveidojuši konkursa organizatori. Uzdevumu izpildes laikā nedrīkst izmantot nevienu papildus ierīci, t.sk. mobilo telefonu, lai iegūtu informāciju. Pamanot komandu lietojam papildus ierīces, tā tiek diskvalificēta;
 7. Uz finālu tiek izvirzītas 10 komandas, kurām abās atlases kārtās būs visvairāk punktu.
 8. Konkursa fināls norisinās 2017. gada 26. oktobrī, Rīgā. Par precīzu konkursa norises vietu konkursa finālisti tiks informēti.
 9. Konkursa finālā piedalās 10 komandas, kuras iepriekšējās atlases kārtās ir ieguvušas vislielāko punktu skaitu. Konkursa fināla uzdevumus izstrādā konkursa organizatori.
 10. Konkursa finālā iepriekšējās atlases kārtās iegūtie punkti netiek ņemti vērā un finālā tiek skaitīti no jauna.
 11. Titulu – „Visdrošākā klase – 2017” - iegūst tā komanda, kura finālā ir ieguvusi visvairāk punktu.
 12. Ja vairākām komandām ir vienāds punktu skaits, uzvarētāju nosaka, ņemot vērā iepriekšējo rezultātu kopējo summu.
 13. 1.atlases kārtas jautājumus, 2.atlases kārtas priekšnesumus un uzdevumus, kā arī konkursa fināla uzdevumus izvērtē konkursa žūrija atbilstoši speciāli katrai no konkursa kārtām izstrādātiem vērtēšanas kritērijiem.
 14. Par uzdevumu izpildei un prezentēšanai paredzēto laiku konkursa pusfinālā un finālā komandas saņems informāciju no konkursa organizatoriem pirms minētajiem pasākumiem.
 15. Par konkursa dalībnieku veselības stāvokli pusfināla un fināla norises vietā, kā arī nokļūšanu uz un no minētajiem pasākumiem ir atbildīgs komandas pedagogs.
 16. Ierodoties uz konkursa 2.atlases kārtu, jāiesniedz komandas pedagoga parakstīts apliecinājums, ka ir saņemta komandas dalībnieku vecāku (aizbildņu) piekrišana, ka skolēni projekta ietvaros var tikt filmēti vai fotografēti projekta publicitātes veicināšanai bez atlīdzības. Projekta publicitātes mērķis ir informatīvi izglītojošs, lai informētu sabiedrību par drošības jautājumiem. 
 17. Konkursa žūrijas pieņemtie lēmumi ir galīgi un neapstrīdami.
 18. Konkursa žūrijā darbojas pārstāvji no Iekšlietu ministrijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts policijas, A/S „Latvijas Gāze”, A/S “Sadales tīkls” un Līvu Akvaparka.