Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policija piedalās lidostas “Rīga” Bērnu dienā 2018. gada 5. jūnijs

Ik gadu pirmajā jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena un jau otro gadu pēc kārtas Valsts policija piedalījās šiem svētkiem veltītā lidostas “Rīga” Bērnu dienas pasākumā lidostas darbiniekiem un viņu atvasēm. Svētku aktivitātēs un radošajās darbnīcās iesaistījās vairākas Valsts policijas struktūrvienības un to pārstāvji: kinologi, hipologi, eksperti, patruļdienesta un ceļu policisti, kuri stāstīja bērniem par drošības noteikumiem un aicināja gan mazos, gan lielos interesentus izzināt policistu darbu.

Valsts policijas aktivitāšu stendā bērniem un viņu vecākiem bija iespēja uzzināt un atkārtot ceļu satiksmes drošības noteikumus. Bērni varēja salikt lielizmēra puzli, uz kuras atainotas ielas un luksofori, tādējādi atgādinot sev un pārējiem ceļa šķērsošanas pamatprincipus. Tāpat kriminālistikas eksperti aicināja uz darbnīcām, kurās bērniem parādīja, kā tiek izņemti pirkstu un pēdu nospiedumi. Vēl ikviens varēja uzmērīt Valsts policijas Speciālo uzdevumu bataljona bruņu vestes, ķiveres, vairogus un stekus, un ne tikai aplūkot, bet arī apsēsties pie policijas motocikla vai automašīnas stūres.

Skatītājus ar zirgu jāšanas paraugdemonstrējumiem priecēja hipologi, taču kinologi interesentiem ļāva iepazīties ar policijas suņiem Sjuki un Pertisu, kā arī apģērbties speciālā drošības tērpā, ar kuru policisti trenē suņus noziedznieku ķeršanā.
Valsts policijas kinologu nodaļas inspektors Edžus Vanags stāsta, ka viņa šīs dienas galvenais uzdevums bija ne tikai pastāstīt par drošības jautājumiem un parādīt paraugdemonstrējumus ar suņiem, bet arī bērnus ieinteresēt policijas darbā. Uz jautājumu „Vai kļūsi par policistu, kad izaugsi liels?” vairākkārt pasākuma laikā bija dzirdama atbilde „Jā!”.

Atskatoties uz pasākumu, E. Vanags secina, ka interesanti bijis ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem: „Mazajiem bērniem patika, ka suņi klausa, patika viņus paglaudīt. Taču tas prieku sagādāja ne tikai mazajiem, bet arī lielajiem.”

Dalībnieki, sākoties pasākumam, tika sadalīti sešās grupās un iepazīstināti ar Rīgas lidostu un tās teritoriju. Grupas devās apciemot Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta posteni, kas rūpējas par lidostas pasažieru un gaisa kuģu drošību. Bērni varēja aplūkot ugunsdzēsēju automašīnas no iekšpuses un pārbaudīt spēku ūdens šļūtenes noturēšanā. Tāpat interesenti devās ekskursijā pa lidlauku un aplūkoja tuvumā esošās lidmašīnas, kā arī ielūkojās pilotu un stjuartu apmācību norisē. 
Ikviens varēja piemērīt drošības vestes, kas jāprot lietot lidmašīnas apkalpes locekļiem un pasažieriem, kā arī aplūkot lidmašīnas simulatoru un uzzināt, kā notiek lidmašīnas pamešana avārijas situācijā. Gan lieli, gan mazi bija laipni aicināti aplūkot lidostas tehniku – automašīnas un traktorus, ar kuriem ikdienā tiek uzturēti tīri un kārtīgi lidostas skrejceļi un apkārtne. Teju visi sēdās blakus šoferiem un apmeta loku pa tuvumā esošo teritoriju ar kādu no iespaidīgajām automašīnām vai traktoriem.

Kopumā šogad pasākumu apmeklēja aptuveni 400 cilvēku, no kuriem 240 bija bērni dažādās vecuma grupās.