Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Nedēļas laikā Valsts policija izņem piecus miljonus nelegālo cigarešu; sākti vairāki kriminālprocesi 2018. gada 22. maijs

Nedēļas laikā, no 14.līdz 20.maijam Valsts policija, mērķtiecīga darba rezultātā, vairākās vietās Latvijā izņēmusi ievērojamu skaitu nelegālo akcizēto preču. Kopumā šajās dienās no aprites izņemti 5 205 199 nelegālo cigarešu, aptuveni 3 252 litri alkohola un ap 3 400 litriem nelegālo naftas produktu. Uzsākti vairāki kriminālprocesi un lietās šobrīd notiek aktīva izmeklēšana.

Sākot jau ar pirmdienu, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes kriminālpolicija, sadarbībā ar Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes amatpersonām, Rēzeknē šī gada 14.maijā izņēma 1 613 960 nelegālo cigarešu, kā arī dažādas cigarešu sastāvdaļas – aptuveni 15 tonnas tabakas, papīru, iepakojuma sadaļas un citas sastāvdaļas, kas domātas cigarešu tīšanai. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 19.nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā.

Savukārt Zemgales reģionā 15.maijā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes kriminālpolicija aizturēja trīs vīriešus aizdomās par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā - kratīšanas laikā atsavinot 1 125 litrus nelegālā alkohola. Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.2 panta trešās daļas par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā.

Tāpat, pagājušās nedēļas laikā, 16.maijā, Kuldīgā tika aizturēta persona, kura ar automašīnu pārvadāja nelegālās cigaretes un alkoholu. Šajā gadījumā kopumā tika izņemtas 3 498 160 cigaretes. Veicot pārbaudi papildus konstatēti aptuveni 2 089 litri nelegālā alkohola, kā arī, veicot kratīšanu, atklāta nelegāla degvīna ražotne un izņemta arī iekārta degvīna ražošanai. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Visos minētajos gadījumos Valsts policijā patlaban noris aktīva izmeklēšana un pagaidām tās interesēs plašāku informāciju nevaram sniegt.

Strādājot pastiprināti nelegālo akcizēto preču aprites jomā, Valsts policija šogad četros mēnešos mazinājusi nelegālo akcizēto preču rūpalu, visā valstī kopumā izņemot 16 071 424 cigarešu, 20 287 litri alkohola un 96 021 litri naftas produktu.

[Precizēta drukas kļūda 4.rindkopā: atklāta degvīna ražotne un izņemta arī iekārta DEGVĪNA ražošanai. Iepriekš tekstā kļūdaini norādīts "degvielas ražošanai."]

Attēls: ilustratīvs.