Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Par Rīgas reģionā izdarītām zādzībām no mājokļiem aizturēta četru personu grupa 2018. gada 27. februāris

Šomēnes mērķtiecīga darba rezultātā Valsts policija ir aizturējusi četru vīriešu grupu, kas tiek turēta aizdomās par vismaz sešiem mājokļu apzagšanas gadījumiem Rīgas reģionā. Saistībā ar notikušo uzsākti vairāki kriminālprocesi un policija ir atguvusi daļu no zagtajām mantām. Divām no aizturētajām personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Mērķtiecīgi strādājot, lai atklātu un apkarotu zādzības no mājokļiem, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas bija nonākušas pa pēdām četru personu grupai, kas pēdējo mēnešu laikā Rīgas reģionā, iespējams, izdarījusi vairākas zādzības no mājokļiem.

Noskaidrojot aizdomās turēto atrašanās vietu, šā gada februārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja amatpersonas sadarbībā ar Rīgas Brasas un Rīgas Ziemeļu iecirkņa policistiem aizturēja aizdomās turētos – četrus vīriešus.

Šobrīd policijai ir informācija par šo četru vīriešu saistību ar pēdējo mēnešu laikā izdarītām sešām zādzībām no mājokļiem, turklāt viens no aizturētajiem papildus ir izdarījis vēl divas zādzības. Svešajā īpašumā garnadži bija iekļuvuši uzlaužot ārdurvis vai durvju slēdzenes, kad saimnieki neatradās savā īpašumā.

Garnadži bija iznesuši naudu, juvelierizstrādājums, planšetdatorus un portatīvos datorus. Kopējā zaudējuma summa vēl tiek apzināta.

Divi no aizturētajiem ir dzimuši 1981. gadā, viens 1983. gadā un vēl viens 1984. gadā. Jāpiemin, ka aizturētie jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem, kā arī noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Saistībā ar notikušo uzsākti astoņi kriminālprocesi, kas kvalificēti pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību ar iekļūšanu, kā arī pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas – par svešas mantas tīšu bojāšanu.

Šobrīd policisti strādā, lai noskaidrotu citas iespējamās zādzības no mājokļiem, ko varētu būt izdarījuši aizturētie vīrieši. Likumsargi ir atguvuši daļu no nozagtajām mantām un turpina strādāt, lai atgūtu arī pārējās mantas.

Diviem no aizturētajiem vīriešiem ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt pārējiem – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Atgādinām rūpēties par sava īpašuma drošību, uzstādot dzelzs durvis, kvalitatīvas slēdzenes, signalizāciju un ievērojot citus drošības pasākumus.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)