Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rēzeknē cīnoties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti, veikts pēdējos gados apjomīgākais reids 2018. gada 7. februāris

Cīnoties ar nelikumīgu akcizēto preču apriti, Valsts policija regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Pagājušonedēļ šādus pasākumus sekmīgi realizēja VP LRP Rēzeknes iecirkņa policisti, kuri kopā ar sadarbības partneriem Rēzeknes Centrāltirgū veica pēdējos gados apjomīgāku reidu. Kopumā tika pārbaudītas 60 tirdzniecības vietas, kur konfiscēti gandrīz 200 000 nelikumīgu cigarešu.


Piektdien, 2018.gada 2.februārī, iepriekš uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, Valsts policijas Rēzeknes iecirknis sadarbībā ar IEM specvienību, un (VID) Muitas pārvaldes kinologiem ar dienesta suņiem, ieradās Rēzeknes Centrāltirgū, kur aizdomās par saistību ar nelikumīgu akcīzeto preču apriti veica virkni sankcionēto kratīšanu, pārbaudot kopumā 60 tirdzniecības vietas. Šajā operatīvo pasākumu kompleksā bija iesaistīti 47 policisti, ka arī 4 kinologi ar dienesta suņiem. Apjomīga darba rezultātā kopīgiem spēkiem konstatēti septiņi gadījumi, kad tirgotāji ir glabājuši nelikumīgas cigaretes.

Vislielākais nelikumīgu tabakas izstrādājumu apjoms tika konfiscēts pie kādas 1963.gadā dzimušās sievietes, kura, visdrīzāk, ir glabājusi 178 560 dažādu zīmolu cigaretes ar Baltkrievijas Republikas un Krievijas Federācijas akcīzes markām. Pašlaik aizdomās turētajai personai par minēto likumpārkāpumu draud kriminālatbildība. 

 Kopumā tirgus teritorijā pie dažādiem tirgotājiem tika izņemtas 193 480 cigaretes, sakarā ar ko VP Rēzeknes iecirknī tuvākajā laikā tiks uzsāktas sešas administratīvās lietvedības.

Tāpat, pie tirgus tika pārbaudīta arī kāda aizdomīga automašīna, kuras salonā atrastas 50 580 cigaretes bez LR akcīzes marķējuma, ka arī aizturēta transportlīdzekļa vadītāja - 1958 gadā dzimusi sieviete, kura, iespējams, mēģinājusi izvest tās no tirgus teritorijas. Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, un tiek skaidroti notikušā apstākļi.

Atgādinām, ka pēc Krimināllikuma 221.panta 1.daļas, par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

 

#Atkrāpies! ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

 

 

Informāciju sagatavoja: 

Ksenija Belova

VP Latgales reģiona pārvaldes

Vecākā speciāliste

t. 65403378; 20028494