Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturējām kabatzagli, kura Salaspilī bija apzagusi pircēju 2018. gada 2. februāris

26. janvārī Salaspilī tika apzagta kāda veikala apmeklētāja. Viņa nepārdomāti bija ielikusi naudas maku rokassomiņas ārējā kabatā. Piegājusi pie kases, lai samaksātu par pirkumu, sieviete konstatēja, ka maka rokassomiņā vairs nav. Cietusī par zādzību tūdaļ paziņoja Valsts policijai.

Izmeklēšanas laikā Salaspils iecirkņa policisti ieguva videonovērošanas kameru ierakstus no notikuma vietas. Tajos redzams, kā brīdī, kad pircēja izvēlas pārtikas produktus un nepievērš uzmanību savai somiņai, kāda sieviete nepamanīta izvelk viņas maku.

Salaspils iecirkņa policisti informēja arī pārējos iecirkņus un pašvaldības policiju par video redzamās sievietes meklēšanu. Vakar, 1. februārī, Ogres iecirkņa policisti aizdomās turēto sievieti pamanīja sava iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Sieviete tika aizturēta un nogādāta Salaspils iecirknī.

Šis nav pirmais gadījums, kad aizturētā nonākusi policijas redzeslokā. 1977. gadā dzimusī sieviete jau iepriekš vairākas reizes sodīta par kabatzādzībām un izcietusi cietumsodu.

Šobrīd pret viņu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizdomās turētajai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Lai nekļūtu par zagļu upuri, atgādinām iedzīvotājiem sabiedriskās vietās, tostarp veikalos, ievērot pastiprinātu piesardzību. Jāatceras, ka maki, telefoni un citas vērtīgas mantas jātur iekškabatās, lai zagļi mantām nevarētu tik viegli piekļūt. Tāpat somas vēlams turēt priekšpusē un pēc iespējas pieturēt.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)