Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Babītes ezerā aizturējām divus maluzvejniekus ar četriem 300m gariem tīkliem un lomu 2017. gada 19. decembris

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki saņēma informāciju, ka Babītes ezerā atkal notiek maluzvejniecība un ir nelikumīgi izlikti zvejas tīkli. Likumsargi devās uz ezeru veikt pārbaudi.

Saņemtā informācija apstiprinājās – šorīt, ap pulksten 5:00 no rīta, likumsargi Babītes ezerā aizturēja divus maluzvejniekus. Jāpiebilst, ka abas personas ne pirmo reizi nonākušas policijas redzeslokā par līdzīgiem pārkāpumiem. Notikuma vietā tika konstatēti un izņemti četri 300 metru gari tīkli. Kopā nelikumīgi tika nozvejoti 53 kg karūsu, 35 kg brekšu, kā arī trīs līņi un trīs līdakas. Daļa no tīklos esošajām zivīm vairs nebija dzīvotspējīgas, bet daļa tika atlaistas atpakaļ ezerā. Zivju resursiem nodarītais zaudējumu apmērs ir 1325 eiro.

Uz notikuma vietu tika pieaicināti arī Valsts vides dienesta darbinieki, kuri saistībā ar pārkāpumu uzsāka administratīvo lietvedību par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā vietā, aizliegtā laikā vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 euro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tai skaitā peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas, un atņem zvejas tiesības uz laiku līdz trim gadiem vai bez tiesību atņemšanas.

*Foto no notikuma vietas