Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Nezināšana neatbrīvo no atbildības! 2017. gada 12. decembris

Personas jeb “naudas mūļi”, kuri piešķir noziedzniekiem piekļuvi saviem bankas kontiem, ir līdzdalībnieki noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā ar citu personu starpniecību.

Valsts policija vērš uzmanību uz biežāk sastopamajām pazīmēm, kas varētu liecināt par krāpšanas mēģinājumu:
- Mēstules vai saziņa sociālajos tīklos, solot viegli nopelnīt;
- Sludinājumi, kuros norādīts, ka ārvalstu uzņēmumi meklē “vietējos/ valsts aģentus”, lai strādātu to labā;
- Darba sludinājumi, kuros tiek piedāvāta liela naudas summa par maznozīmīgām darbībām vai bez tām, neuzskaitot nedz izglītības, nedz pieredzes prasības;
- Darba pienākumi nav aprakstīti, izņemot jūsu bankas konta izmantošanu naudas apritei.

Ņemot vērā “naudas mūļu” darbības specifiku, ļoti svarīga loma ir ne tikai vainīgo personu atrašanai un saukšanai pie atbildības, bet arī informēšanai un izglītošanai šajā jautājumā, tādēļ vēršam uzmanību, ka atverot bankas kontu vai uzņēmumu uz sava vārda pēc trešās personas lūguma, un tas turpmākas pārvaldīšanas nodošana trešajai personai, ir noziegums par kuru paredzēta kriminālatbildība.

Veicot “naudas mūļa” darbības, personu var saukt pie atbildības pēc Krimināllikuma 195. panta, 1951. panta un 1931. panta, tas ir par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, nepatiesu ziņu sniegšana par līdzekļu piederību un patieso labuma guvēju, un datu, programmatūras un iekārtu iegūšana, izgatavošana, izplatīšana, izmantošana un glabāšana nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem. Par šādu noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, paredzēts naudas sods, mantas konfiskācija un brīvības atņemšana pat līdz divpadsmit gadiem.

Uzziniet vairāk: 
#dontbeaMule