Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

2017. gada 21. augusts

Vakar, 19.augustā, ap pulksten vieniem naktī, Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki patrulējot Rīgā, Biķernieku ielā, apturēja automašīnu “BMW 330”, kuru vadīja kāda 1996.gadā dzimusi jauniete. Likumsargiem, veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka autovadītāja braukusi ar savu spēkratu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām – tās likuma noteiktajā kārtībā nemaz nav iegūtas. Tāpat pārbaudes laikā tika noskaidrots, ka vadītāja sēdusies pie stūres arī alkohola reibumā – 21 gadu jaunajai sievietei tika konstatētas 1,15 promiles.

Par šādu bezatbildīgu rīcību iestājas kriminālatbildība. Jauniete, sēžoties pie spēkrata stūres alkohola reibumā un bez tiesībām, ne tikai apzināti apdraudēja savu veselību, dzīvību un citu ceļu satiksmes drošību, bet, iespējams, arī būtiski ietekmēja savas nākotnes virzību, atstājot negatīvu ierakstu savā biogrāfijā.

Jaunajai sievietei par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā bez tiesībām tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta 1.daļas, kas paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Policija diemžēl ik dienu aiztur kādu šoferi, kurš apzināti sēdies pie spēkrata stūres alkohola reibumā. Atkārtoti uzsveram – alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir pilnīgi nesavienojamas lietas. Padomā par savu un līdzcilvēku drošību, nākotni un veselību – nebrauc dzērumā!

(Ilustratīvs attēls)