Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Pārkāpj ātrumu un piedāvā 50 eiro kukuli – vakar aizturēts kārtējais kukuļdevējs 2017. gada 16. augusts

Jau iepriekš Valsts policija (VP) ziņoja par dažādiem kukuļdošanas gadījumiem gan Rīgā, gan citos Latvijas reģionos: šogad kopumā fiksēti jau 59 kukuļdošanas gadījumi. Arī vakar likumsargi aizturējuši kādu steidzīgu autovadītāju, kurš ne tikai pārkāpis atļauto braukšanas ātrumu, bet, cenšoties izvairīties no soda, piedāvājis policistiem kukuli 50 eiro apmērā.

15.augusta rītā, ap pulksten 8.00, autoceļa Rīga – Ventspils (A10) 26.kilometrā VP Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki sadarbībā ar VP Rīgas reģiona Satiksmes noziegumu izmeklēšanas biroja darbiniekiem aizturēja kādu steidzīgu 1980.gadā dzimušu automašīnas Mercedes-Benz vadītāju, kurš pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu. Vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h, šis šoferis traucies ar ātrumu 120 km/h. Cenšoties izvairīties no soda un administratīvā pārkāpuma protokola noformēšanas, vīrietis likumsargiem piedāvājis 50 eiro kukuli. Par šo gadījumu uzsākts kriminālprocess par kukuļdošanu.

Jau iepriekš VP ziņojusi par dažādiem kukuļdošanas gadījumiem gan Rīgā, gan citos Latvijas reģionos. Kā liecina policijas apkopotā informācija par kukuļdošanu, šī gada 7.mēnešos ceļu satiksmes uzraudzības jomā kopumā valstī fiksēti 59 kukuļdošanas gadījumi. Jāpiebilst, ka 18 gadījumos kukuli likumsargiem piedāvājuši ārzemnieki.

Visvairāk – 57% kukuļdošanas gadījumu atklāts Zemgales reģionā, kur par šo pārkāpumu aizturēti 34 autovadītāji. Savukārt Rīgas reģionā līdz 1.augustam atklāti 11 kukuļdošanas gadījumi. Attiecīgi Vidzemes reģionā policisti fiksējuši septiņus, Kurzemes reģionā – piecus, bet Latgales reģionā – divus kukuļdošanas gadījumus.

Salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, jāteic, ka iezīmējas pozitīva tendence – kukuļdošanas gadījumu skaits ir samazinājies gandrīz uz pusi. Pērn 7.mēnešos ceļu satiksmes uzraudzības jomā fiksēts 121 gadījums, kad likumsargiem piedāvāts kukulis, ar mērķi izvairīties no administratīvā protokola noformēšanas. Savukārt kopumā pagājušajā gadā likumsargi fiksējuši 198 kukuļdošanas gadījumus.

Policistiem dotās kukuļu summas mērāmas desmitos līdz vairākus simtos eiro. VP apkopotā statistika liecina, ka lielākā summa, ko šogad kāds likumpārkāpējs piedāvājis policistiem ir 500 eiro, savukārt mazākā – 10 eiro. Kopumā piedāvāto kukuļu apmēri šogad sasnieguši 3945 eiro. Jāpiebilst, ka pērn lielākais piedāvātais kukulis bijis 2000 eiro.

Valsts policija atgādina, ka par kukuļdošanu likumā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, naudas sods vai piespiedu darbs.

Attēlam ilustratīva nozīme.