Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Krāslavas novadā izņem lielu daudzumu nelegālo cigarešu, kas bija paslēptas kādā meža masīvā 2017. gada 11. augusts

Cīnoties ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu apriti Latgales reģionā, Valsts policija regulāri veic dažādus preventīvus un operatīvus pasākumus. Šoreiz Krāslavas novadā ir izņemts ievērojams daudzums nelikumīgu cigarešu, kas bija paslēptas kādā meža masīvā.

Apkarojot nelikumīgu akcizēto preču apriti Krāslavas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, VP LRP Kriminālpolicijas birojs ieguva operatīvu informāciju, ka Krāslavas novada Indras pagastā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju. Lai pārbaudītu esošo informāciju, Krāslavas iecirkņa likumsargi ieradās meža masīvā, kur starp kokiem pamanīja aizdomīgu slēpni. Apskates laikā, tajā tika konstatētas astoņas melnos polietilēna maisos iepakotas kastes, kas bija piepildītas ar lielu daudzumu nelikumīgu tabakas izstrādājumu. Kopumā izņemti 80 000 cigarešu “Премьер” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.
Valsts policijā saistībā ar šo likumpārkāpumu uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tas izdarīts lielā apmērā. Izmeklēšana turpinās un tiek skaidrota personu saistība ar šo noziedzīgo nodarījumu.
Pēc Krimināllikuma 221.panta 3.daļas, par šādu noziedzīgu nodarījumu ir paredzēts sods - brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīga brīvības atņemšana, vai ar piespiedu darbi, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)