Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Valsts policijas amatpersonas atgūst no kāda uzņēmuma nozagtās mantas vairāku desmitu tūkstošu vērtībā 2017. gada 10. augusts

Šā gada maija beigās Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka Liepājā, kāda uzņēmuma noliktavā konstatēta zādzība – nozagti celtniecības instrumenti, mobilie telefoni, datori un to aksesuāri. Uzņēmums aprēķināja, ka kopējie viņiem radītie zaudējumi sasniedz vairākus desmitus tūkstošus eiro.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas kriminālprocesa ietvaros un operatīvo darbību rezultātā, uz aizdomu pamata par minētā nozieguma izdarīšanu aizturēja trīs personas – 1999. dzimušu jaunieti, 1993. un 1992.gadā dzimušus vīriešus, kuri arī iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā.

Izmeklēšanas laikā vīrieši sadarbojās ar likumsargiem un norādīja uz nozagto mantu atrašanās vietām. Nozagtie priekšmeti tika rūpīgi slēpti un daži pat pārdoti. Valsts policija kriminālprocesa ietvaros noskaidroja arī trīs citas personas, kuras zināja, ka ir izdarīta šī zādzība, taču par to neinformēja likumsargus. Tāpat dažas no šīm personām paši uzpirka zagtās mantas un realizēja tālāk. Mantas tika atgūtas un atdotas īpašniekam.

Atgūto mantu apjoms ir liels un to kopējā vērtība sasniedz 82 000 eiro. Visām kriminālprocesā iesaistītajām personām šobrīd ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa un par neziņošanu, ja ir zināms, ka tiek gatavots vai izdarīts smags vai sevišķi smags noziegums, kā arī par mantas iegādāšanos vai realizēšanu, apzinoties, ka tā iegūta noziedzīgā kārtā.

Sakarā ar ātro reaģēšanu, operatīvo darbu un iespējamo vainīgo personu aizturēšanu, kā arī mantu atgūšanu, uzņēmuma vadība izteica pateicību Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonām. Kā pateicības rakstā teikts: "Par īpašu atsaucību, precizitāti, ātrumu un cilvēcību savu pienākumu pildīšanā sabiedriskās drošības, kārtības un likumpaklausības nodrošināšanā."

Valsts policijas amatpersonas ir pabeigušas kriminālprocesa izmeklēšanu un šobrīd tas tiek gatavots nodošanai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Attēlam ir ilustratīva nozīme.