Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Rīgas Latgales iecirkņa policisti atsavinājuši 24 600 cigarešu ar Kazahstānas akcīzes markām 2017. gada 4. jūlijs

Valsts policija bija saņēmusi informāciju par kādu vīrieti, kurš, iespējams, glabā nelegālās cigaretes. Pagājušo piektdien, 30. jūnijā, ap pulksten deviņiem no rīta Rīgas Latgales iecirkņa Kārtības policijas nodaļas likumsargi ieradās automašīnu stāvvietā, Rīgā, Maskavas ielā, jo bija informēti, ka nelegālo cigarešu glabātājs atrodas šajā vietā. Tobrīd automašīnu stāvvietā atradās vīrieša automašīna un pēc mirkļa pie tās atgriezās arī spēkrata īpašnieks, nesdams vairākus maisiņus ar nelegālajām cigaretēm. Policisti 1964. gadā dzimušo vīrieti aizturēja.

Automašīnas bagāžas nodalījumā policisti atrada divas kastes ar nelegālajām cigaretēm (skat. foto). Kopā pie vīrieša tika atrasti un atsavināti 24 600 cigarešu ar Kazahstānas akcīzes markām.

Jāpiemin, ka likumsargi veica kratīšanu arī vīrieša dzīvesvietā, taču tur nelegālās akcīzes preces netika konstatētas.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka likumpārkāpējs nelegālo preci, iespējams, piegādājis tirdzniecības vietām vairākos Rīgas mikrorajonos.

Jāpiemin, ka 1964. gadā dzimušais vīrietis jau agrāk sodīts par identisku likumpārkāpumu. Proti, pirms gada no viņa tika konfiscēts 100 200 nelegālo cigarešu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta pirmās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvadāšanu, ja tas izdarīts ievērojamā apmērā. Par šādu pārkāpumu soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Vīrietim piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība.