Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Divas sievietes tiek aizturētas par mēģinājumu apzagt tūristus no Norvēģijas 2017. gada 12. aprīlis

Svētdien, 9. aprīlī, pulksten 13.50 jauns tūristu pāris no Norvēģijas gāja pa Rīgas Centrālās stacijas tuneli. Šajā brīdī tunelī atradās diezgan daudz cilvēku, tādējādi radot izdevīgu situāciju kabatu zaglēm. Konkrētos tūristus bija noskatījušas divas sievietes, kuras sadarbojoties – atverot somu, nododot preci līdzgaitniecei un piesedzot skatu - no sievietes somiņas izvilka mobilo telefonu.

Cietusī sieviete notikušo nebija pamanījusi, taču tobrīd šajā vietā preventīvos pasākumus veica Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti, kuri specializējas kabatzādzību apkarošanā. Likumsargi bija pamanījuši notiekošo, piesteidzās pie ļaundarēm un viņas turpat aizturēja. Jāpiemin, ka konkrētais telefons, kuru bija noskatījušas kabatu zagles, ir aptuveni 800 eiro vērtībā.

Policisti sievietes nogādāja Rīgas Latgales iecirknī. 1977. gadā un 1973. gadā dzimušajām sievietēm vakar, 11. aprīlī, tika piemērots apcietinājums. Jāpiemin, ka abas sievietes jau vairākas reizes ir nonākušas ne tikai policijas redzeslokā par identiskiem noziegumiem, bet vairākkārtēji bijušas sodītas ar brīvības atņemšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par zādzību. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pēc Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieka A. Sozinova teiktā: “Kabatu zagļi Rīgas Centrālās stacijas tuneļos vienmēr ir bijusi ļoti aktuāla problēma. Šis ir viens no piemēriem, kur redzams, ka policijas darbinieku veiktie preventīvie pasākumi bijuši efektīvi un izdevies novērst kārtējo kabatu zagļu lolojumu. Mēs, protams, aktīvi turpināsim veikt šos preventīvos pasākumus, lai pēc iespējas rezultatīvāk samazinātu kabatzādzību skaitu”.

Valsts policija atgādina, ka atrodoties sabiedriskās vietās nepieciešams uzraudzīt savas mantas pastiprināti.

(Attēlam ir ilustratīva nozīme.)