Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Ķengaragā nelegālo akcīzes preču tirgotājs bēgšanas laikā ietriecas policijas auto 2017. gada 7. aprīlis

Valsts policija bija saņēmusi operatīvo informāciju par Ķengaraga iedzīvotāju, kurš, iespējams, nodarbojas ar nelegālo cigarešu un alkohola tirdzniecību.

Noskaidrojot vīrieša atrašanās vietu, 5. aprīlī, Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti devās viņu aizturēt. Policisti netālu no vīrieša dzīvesvietas pamanīja viņu braucam ar automašīnu. Aizturēšana nenotika bez starpgadījumiem. Proti, vīrietis, pamanot policijas automašīnu, metās bēgt un bēgšanas laikā atpakaļgaitā ietriecās tajā, radot nelielus bojājumus. Neraugoties uz šo incidentu, policisti viņu aizturēja. Vīrietis izskatījās narkotisko vielu iespaidā.

Daļu no nelikumīgajām akcīzes precēm policisti atrada viņa automašīnā. Tāpat nelegālais alkohols un cigaretes tika atrastas arī kratīšanas laikā vīrieša garāžā. Kopumā policisti no vīrieša atsavināja 31800 cigarešu un 35 litrus alkohola bez Latvijas Republikas akcīzes markām (skatīt attēlu).

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis ar nelegālajām akcīzes precēm apgādājis “točkas” un darbojies personu grupā.

Aizdomās turētais 1975. gadā dzimušais vīrietis tika nogādāts iecirknī. Tāpat vīrietim tika nozīmēta ekspertīze, lai pārliecinātos, vai viņš ir lietojis narkotiskās vai kādas citas apreibinošās vielas. 
Iespējamais vainīgais jau iepriekš saukts pie kriminālatbildības par slepkavību un zādzībām. Jāpiemin, ka vīrietis cietumā ir pavadījis 17 gadus.

Šobrīd saistībā ar pārkāpumiem akcizēto preču jomā pret vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221./1 panta otrās daļas – par nelegāla alkohola realizāciju, ja to izdarījusi personu grupa. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Tāpat vīrietim nāksies atbildēt par braukšanu bez tiesībām un ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu.

Lai mazinātu krāpniecību, būtiska arī sabiedrības iesaiste krāpnieku notveršanā. Redzi negodprātīgas darbības? Nepaliec vienaldzīgs – ziņo!
VP aicina ikvienu iesaistīties pretkrāpšanas kustībā #atkrāpies, tādējādi izglītojot, informējot un veicinot sabiedrības izpratni par par ēnu ekonomiku, krāpšanu un negatīvajām sekām, kādas tās atstāj uz katru indivīdu un valsts kopējo labklājības līmeni.

Ja arī tu esi pret krāpniecību - #atkrāpies!
Vairāk par #atkrāpies: http://atkrapies.lv/