Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Baldones pagastā un Salaspilī atsavinātas cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām un nelegālais alkohols 2017. gada 27. marts

Pagājušo ceturtdien, 24. martā, Salaspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļa veica reidu ielu noziedzības apkarošanai. Reida laikā ap pulksten astoņiem vakarā policisti Salaspils pilsētā uz ielas pamanīja vīrieti ar lielu somu, no kuras rēgojās cigarešu bloki. Atklājās, ka somā atrodas 40 bloku ar cigaretēm, kopskaitā – 7400 cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Nelegālo preču glabātājs nespēja paskaidrot, no kurienes tās ņēmis.

Apmēram 35 gadus vecais vīrietis tika nogādāts policijas iecirknī, kur viņam sastādīts administratīvo pārkāpumu protokols par akcīzes preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas un pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu. Nelegālās cigaretes tika atsavinātas.

Tajā pašā dienā nelegālās akcīzes preces atsavināja arī Baložu iecirkņa Kārtības policijas nodaļas likumsargi. Policisti bija ieradušies uz privātmāju Baldones novada Baldones pagastā, lai pārbaudītu saņemto informāciju par nelegālo akcīzes preču apriti. Veicot privātmājas apskati, tika izņemts 1980 “Premjer” markas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Tāpat policisti atklāja, ka vīrietis mājās izgatavo “kandžu”. Tika atsavināti 28 litri mājas apstākļos ražota alkohola, kā arī alkohola destilācijas iekārta (skatīt attēlus).

Likumpārkāpumu izdarījušais vīrietis ir 67 gadus vecs un par šādiem pārkāpumiem policijas redzeslokā nonācis pirmo reizi. 
 Atsavinātajam alkoholam nozīmēta ekspertīze, pēc kuras tiks lemts jautājums par iespējamu kriminālprocesa uzsākšanu.

Atgādinām, ka par akcīzes preču aprites kārtības noteikumu pārkāpšanu pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169./3 panta fiziskām personām tiek piemērots sods no 70 līdz 700 eiro, konfiscējot preces. Savukārt par nelikumīgu alkoholisko dzērienu ražošanu, glabāšanu un pārvietošanu fiziskām personām tiek piemērots naudas sods no 350 līdz 700 eiro ar nelikumīgā alkohola konfiskāciju.

(Attēli no privātmājas Baldones pagastā.)