Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Reida laikā tiek aizturēti divi vīrieši: viens par laupīšanu, otrs – par tikko veiktu zādzību 2016. gada 30. septembris

29.septembrī Latgales iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policisti iecirkņa teritorijā veica profilaktisko reidu ielu noziedzības apkarošanai, kura laikā izdevās notvert kādu vīrieti, kurš bija izsludināts meklēšanā par iepriekš veiktu laupīšanu un citu vīrieti, kurš mirkli iepriekš apzaga veikalu.

Reida laikā likumsargi pārbaudīja vairākas personas, kuru starpā atpazina un aizturēja kādu meklēšanā izsludinātu 1988.gadā dzimušu vīrieti. Vīrietis tiek turēts aizdomās par laupīšanu, kad septembra sākumā, Centrālās stacijas rajonā kādā sabiedriskajā transportā aptuveni 50 gadu vecai sievietei no kakla norāva ķēdīti.

Aizdomās turētais vīrietis jau iepriekš vairākkārt sodīts par līdzīgiem noziegumiem un arī šoreiz tika uzsākts kriminālprocess par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu. Par šo pārkāpumu Krimināllikumā noteiktais sods paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Turpinot profilaktisko reidu, likumsargu uzmanību piesaistīja kāds vīrietis, kurš, pamanījis policistus, izskatījās manāmi satraukts un uzvedās aizdomīgi. Policisti piegāja pie vīrieša un, veicot personas pārbaudi, konstatēja, ka 1988.gadā dzimušais vīrietis nupat bija apzadzis kādu veikalu Elijas ielā, piesavinoties dažas kancelejas preces.

Pret vīrieti tika uzsākts kriminālprocess par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu var nākties atbildēt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai naudas sodu.

(Fotoattēlam ilustratīva nozīme).