Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēts marihuānas ražotāju tīkls un likvidētas trīs audzētavas 2015. gada 15. decembris

Pagājušā mēneša beigās Valsts polcijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki, sadarbojoties ar citām policijas struktūrvienībām, aizturējuši astoņu personu grupu, kas ražojuši marihuānu. Noziedznieku grupā bija stingri sadalītas lomas - bija organizatori, investors, personas, kas atbildēja par audzētavu uzraudzīšanu un klientu piesaisti, kā arī dīleri un viens vīrietis, kurš pētīja marihuānas stādu uzvedību dažādās vidēs, lai optimizētu ražošanas procesu.

Divas audzētavas tika konstatētas Latgales reģionā, netālu no Latvijas robežas ar Baltkrieviju. Viena no šīm audzētavām bija ierīkota kādā privātmājā, kura nebija cilvēku apdzīvota, bet otra kādā saimniecības ēkā netālu no privātmājas.

Savukārt trešā audzētava bija ierīkota kādā garāžā Rīgā. Šajā audzētavā izņemtie stādi un aprīkojums liecina, ka šī audzētava kalpojusi kā laboratorija, kurā pētītas marihuānas stādu augšanas īpašības. Šajā audzētavā atrastas web-kameras, ar kurām tiešsaistē bijis iespējams novērot stādus, dažādu šķirņu stādi, mikroskopi, kā arī dažādas vielas augšanas veicināšanai.

Kopā kratīšanās atsavināti 12kg jau izžāvētas un pārdošanai gatavas marihuānas, kuras vērtība melnajā tirgū ir ap 180 000 eiro, 300 grami hašiša (vērtība ap 5000 eiro) un liels daudzums vēl nesagatavotas produkcijas - 30 kg neizžāvētas marihuānas un 1500 stādi. Tāpat pie personām tika atrasti pieci ieroči, tostarp automātiskais ierocis ar klusinātāju, munīcija un 17 000 eiro skaidrā naudā, kas visdrīzāk iegūti, tirgojot saražoto.

Atsavināto stādu daudzums apliecina, ka grupējums bija plānojis tuvākajā laikā ražošanas apjomus ievērojami palielināt un turpināt savu nelegālo rūpalu ar vēl lielāku vērienu. Tāpat par to liecina izpētes darbi, kas tikuši veikti Rīgas audzētavā.

Aizturētie četri organizatori jeb augstākā līmeņa grupējuma pārstāvji ir 40 - 49 gadus veci vīrieši, kuriem tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu. Starp pārējiem aizturētajiem ir trīs 22 līdz 25 gadus veci jaunieši un viens 55 gadus vecs vīrietis, kuriem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Pēc izmeklētāju aplēsēm grupējums varētu būt uzdarbojies visa šā gada garumā - sākumā eksperimentējot ar audzēšanu, bet rudenī jau novācot pirmo kvalitatīvo ražu.

Par narkotiku glabāšanu realizācijas nolūkā, marihuānas audzēšanu un par nelikumīgu ieroču glabāšanu pret visām personām uzsākts kriminālprocess. Smagākajā no pārkāptajiem Krimināllikuma pantiem paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 15 gadiem.