Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Bieriņu iedzīvotāji kopā ar Valsts policiju veido drošu dzīves vidi 2015. gada 30. oktobris

Valsts policija šā gada septembrī veica Bieriņu apkaimes iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu viedokli par drošības sajūtu savā dzīvesvietā un tās tuvumā. Vakar, Rīgas angļu ģimnāzijā norisinājās diskusija “Par drošību Bieriņos”, kuras laikā tika prezentēti aptaujas rezultāti. Tie liecina, ka 52% iedzīvotāju Bieriņos jūtas droši.

Pasākuma laikā iedzīvotāji tikās ar Valsts policijas pārstāvjiem un pārrunāja ar drošību saistītus jautājumus. Valsts policija informēja iedzīvotājus par savstarpējām sadarbības iespējām, prezentēja viedokļus no veiktās iedzīvotāju aptaujas, kā arī iepazīstināja ar jaunākajām tendencēm drošības jomā. Būtiska loma bija diskusijai un iedzīvotāju viedokļu noskaidrošanai par to, kas satrauc iedzīvotājus. Diskusija ar Bieriņu iedzīvotājiem ir pirmais solis Valsts policijas īstenotās noziedzības novēršanas programmas “Droša apkaime” ietvaros.

Bieriņu iedzīvotājs Viesturs Silenieks: “Iedzīvotāju aktivitāte policijas organizētajā pasākumā norādīja uz to, ka drošība ir aktuāla problēma Bieriņos. Patīkami bija satikt tik daudz cilvēku vienkopus, kuri nevis meklē vainīgos, bet ir gatavi konstruktīvi risināt apkaimes problēmas. Tikšanās laikā iedzīvotāji izteica gatavību iesaistīties paši un aicināt vienkopus savus kaimiņus, kā arī sadarboties ar Valsts policiju, lai radušās problēmas risinātu savlaicīgi. Manuprāt, šāda iniciatīva Latvijā ir unikāls piemērs, kad iedzīvotāji tiekas ar policiju, lai kopīgi diskutētu un lemtu par drošāku dzīvesvietu vēl pirms notikusi nelaime.”

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics uzskata, ka Bieriņi ir veiksmīga vieta jaunās Valsts policijas iniciatīvas “Droša apkaime” attīstīšanai, jo Bieriņu iedzīvotāji ir aktīvi un paši bez policijas līdzdalības ir uzsākuši līdzīgu iniciatīvu drošības paaugstināšanai. Rinkevics norāda, ka “Droša apkaime” ir efektīvs veids kā risināt drošības problēmas un nepieļaut, lai tās kļūst par likumpārkāpumu.

Diskusiju organizēja biedrība “Sabiedrības drošībai” sadarbībā ar Valsts policiju un Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamentu.

“Droša apkaime” ideja ietver sevī ilgtermiņa sadarbību starp policiju un iedzīvotājiem ar kopīgu mērķi uzlabot konkrētās teritorijas drošību.  Ikdienā šī sadarbība ir balstīta uz komunikāciju, sanāksmēm, policijas organizētām iedzīvotāju apmācībām un abpusēju informācijas apmaiņu. Programmas “Droša apkaime” ieviešana Valsts policijā ir uzsākta 2015. gadā un ideja sākotnēji tiks  attīstīta atsevišķās teritorijās Rīgā, Tukumā, Cēsīs, Talsos un Jelgavā.

 

Lidija Legzdiņa

Valsts policijas

Galvenās kārtības policijas pārvaldes

Prevencijas vadības nodaļa

vecākā speciāliste

Tālr. 67014016

lidija.legzdina@vp.gov.lv

www.vp.gov.lv