Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Autovadītājs-recidīvists mēģina aizbēgt no policijas: uzsākti divi kriminālprocesi 2015. gada 21. oktobris

Vakar ap pulksten sešiem vakarā Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē ceļu policijas ekipāžas uzmanību ar aizdomīgu braukšanas manieri piesaistīja automašīna Audi. Automašīnas vadītājs nepakļāvās policistu prasībai apturēt auto un tika aizturēts pēc vairākiem aicinājumiem apstāties. Aizturētajam autovadītājam bijis spēkā autovadīšanas tiesību aizliegums līdz 2018. gadam, savukārt iepriekš šī persona tiesāta par smaga ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu un citiem noziegumiem saistībā ar ceļu satiksmi.

Vakar vakarā Kārļa Ulmaņa gatvē automašīnas Audi vadītāja aizdomīgā braukšana piesaistīja ceļu policistu uzmanību un radīja aizdomas, ka vīrietis, iespējams, atrodas alkoholisko vai narkotisko vielu ietekmē. Ignorējot policijas darbinieku prasību apturēt auto, vīrietis pārbraucis pāri Salu tiltam un iebraucis Maskavas forštates ieliņās, kur izkāpis no auto un mēģinājis aizbēgt. Policisti vīrieti panāca un aizturēja.

Aizturētais 1981. gadā dzimušais vīrietis atteicās veikt alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko un citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudi. Pārbaudot vīrieša personību, noskaidrots, ka viņš iepriekš jau vairākkārt ir veicis pretlikumīgas, krimināli sodāmas darbības saistībā ar ceļu satiksmi.

Pirms vairākiem gadiem šī persona tiesāta par smagas autoavārijas izraisīšanu – autovadītājs, atrodoties apreibinošo vielu iespaidā, sabraucis vairākus cilvēkus, no kuriem trīs gāja bojā. Toreiz tiesa papildus cietumsodam piemēroja arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegumu, kas bijis spēkā līdz 2015. gadam.

Tomēr pēc cietumsoda izciešanas šī persona, neskatoties uz tiesas piemēroto transportlīdzekļa vadīšanas aizliegumu, divreiz tikusi aizturēta par šī aizlieguma ignorēšanu. Tā rezultātā pret 1981. gadā dzimušo vīrieti tika uzsāktas vēl divas krimināllietas un vīrietis divreiz tiesāts par izvairīšanos no tiesas piespriestā tiesību ierobežošanas soda, kā arī tiesa viņam no jauna piemērojusi transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegumu – šoreiz līdz 2018. gadam.

Taču ne vairākkārtēja tiesāšana, ne autovadīšanas tiesību aizliegums vīrieti nav atturējis no atkārtotu līdzīgu noziegumu izdarīšanas. Šobrīd pret vīrieti uzsākts kārtējais kriminālprocess par izvairīšanos no tiesas piespriestā tiesību ierobežošanas soda – pēc Krimināllikuma 312. panta. Šis krimināllikuma pants paredz vienīgi brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Papildus tam uzsākts kriminālprocess arī par atteikšanos no apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes. Arī par šo noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku no trim līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

 

Sagatavoja:

Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29402290

www.vp.gov.lv