Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Skolēni Atvērtajā durvju dienā satiek bokseri un izrāda interesi par policistu darbu 2015. gada 09. oktobris

Šodien tradicionāli Valsts policija piedalījās Atvērto durvju dienā. Tās laikā policijā viesojās vairāk nekā 300 jaunieši. Skolēni uzzināja par policista darba pienākumiem, vēroja dienesta suņu un zirgu paraugdemonstrējumus, kā arī iepazinās ar policistu – bokseri Mairi Briedi.

Atvērto durvju dienā skolēniem bija iespēja uzzināt, kas ir Valsts policija un kādi ir policistu pienākumi. Skolēni apmeklēja Operatīvās vadības biroju, kur monitoros varēja aplūkot policijas ekipāžu darbu, un uzzināja, kā tiek pieņemti izsaukumi. Bērni ar sajūsmu vēroja Valsts policijas dienestu suņu paraugdemonstrējumus, kad tika imitēta arī personas aizturēšana, tāpat arī policijas zirgu rikšošanu. Skolēni interesi izrādīja arī par Speciālo uzdevumu bataljona speclīdzekļiem, kā arī pielaikoja aizsargtērpu un ķiveri.

Valsts policijas muzejā skolēni iepazinās ar policijas vēsturi, dažādām policijas sakaru iekārtām no 1950. gadiem, kā arī aplūkoja vēsturiskās policijas ikdienas darba un svētku formas un uzlaikoja bruņu vesti. Skolēni bija ieinteresēti arī par muzeja ekspozīcijā esošajiem noziedzniekiem konfiscētajiem ieročiem.

Skolēni tikās arī ar daktiloskopijas izmeklētāju, kurš parādīja, kā tiek noņemti pirkstu nospiedumi, tāpat bērni ar īpašu interesi klausījās policistā Mairī Briedī, kurš pasaulē guvis ievērojamus panākumus boksā.

Latvijas Valsts policija jau tradicionāli piedalās Atvērto durvju dienā un policijas darbinieki ir patiesi priecīgi par jauniešu izrādīto interesi un aktivitāti, uzdodot jautājumus par policista profesiju un darba ikdienu.

 

Sagatavoja:

Diāna Lūkina
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
Tālr. 67075014

Mob. 29372665

www.vp.gov.lv