Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturēts pedofils "Natālija", no viņa darbībām cietuši apmēram 1000 jaunieši 2015. gada 2. septembris

Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki šogad maijā atklājuši vienu no iespaidīgākajiem bērnu pornogrāfijas izgatavošanas gadījumiem - aizturēts 32 gadus vecs vīrietis, kurš bija izveidojis datu bāzi ar cietušo fotoattēliem un videoierakstiem. Vīrieša datorā un datu nesējos kopā atrasti 22 000 fotoattēlu un videoierakstu.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrietis vairākos sociālajos tīklos izveidojis viltus profilus, kuros uzdevies par pievilcīgu pusaugu meiteni Natāliju. Ar viltus profila palīdzību viņš iepazinies ar zēniem un jauniešiem vecumā no 14 līdz 20 gadiem, un vēstuļu apmaiņas laikā lūdzis intīma rakstura fotogrāfijas. Kad bildes un videofailus saņēmis, viņš šantāžas ceļā pieprasījis arvien jaunus fotoattēlus un videomateriālus, draudot, ka nesadarbošanās gadījumā iegūtie materiāli tiks publicēti un nosūtīti draugiem, radiem, paziņām. Šantāžas ceļā viņš arī ieguvis šo jauniešu personu datus, tostarp pat vārdi, uzvārdi, dzīvesvietas un citu personīgo informāciju, izveidojot iespaidīgu datu bāzi.

Aizdomās turētais jau kopš maija, kad tika aizturēts, atrodas apcietinājumā Rīgas Centrālcietumā. Pret vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc vairākām Krimināllikuma 166. panta daļām un par šādu noziegumu draud pat 12 gadus ilgs cietumsods. Šobrīd kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Aicinām vecākus un pedagogus pārrunāt ar bērniem, kā droši lietot internetu, un atgādinām, ka aiz nepazīstamas meitenes vai zēna profila var slēpties varmāka, tādēļ nekādā gadījumā nedrīkst sūtīt savus kailfoto vai citu personīgo informāciju citiem interneta lietotājiem.