Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aicinām skolēnus pārbaudīt zināšanas par rīcību kritiskās situācijās projektā „Esi drošs – neesi pārdrošs” 2015. gada 1. septembris

Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Līvu Akvaparku, A/S „Latvijas Gāze”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu Latvijas skolu 7.-8. klašu skolēniem rīko konkursu informatīvi izglītojošā projekta „Esi drošs – neesi pārdrošs” ietvaros. 

7. un 8.klašu skolēni un viņu pedagogi aicināti piedalīties un pārbaudīt savas zināšanas par drošību uz ūdens un tā tuvumā, pareizu rīcību ugunsgrēka gadījumā, pirmās palīdzības sniegšanu un drošību uz ielas un mājās. Uzvarētājkomanda iegūs titulu „Visdrošākā klase – 2015” un laimēs apmeklējumu Līvu Akvaparkā.

Šogad kā atsevišķa komanda pārbaudīt savas zināšanas par drošības jautājumiem tiks aicināti arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji. 

No vienas skolas var pieteikties viena komanda no 7. klases un viena komanda no 8. klases. Pieteikums pirmajai atlases kārtai jāatsūta uz e-pastu ne vēlāk kā līdz 2015. gada 14. septembrim (komandas pieteikuma veidlapa pielikumā).

Informatīvi izglītojošā projekta „Esi drošs – neesi pārdrošs” mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt viņu izpratni par drošību ikdienā un rīcību kritiskās situācijās, kā arī pievērst uzmanību problemātikai, kas skar skolēnu izglītošanu ar drošību saistītiem jautājumiem. Projekts veiksmīgi tika īstenots arī 2012., 2013. gadā un 2014. gadā.

Projekta norise plānota konkursa veidā divās atlases kārtās ar pusfinālu un preses konferenci oktobrī un noslēguma finālu novembrī.

Konkursa gaitā komandas pildīs uzdevumus un iejutīsies dažādās situācijās, kas saistītas ar drošības jautājumiem. Skolēniem konkursa laikā būs ne tikai jāatbild uz konkursa organizatoru sagatavotiem jautājumiem, bet arī praktiski jādemonstrē prasmes rīkoties dažādās situācijās. Katras skolas komandai, kura iekļuvusi pusfinālā, būs arī mājasdarbs – jāsagatavo priekšnesums par tēmu – „Esi drošs – neesi pārdrošs”.

Konkursa nolikums un komandas pieteikuma anketa atrodama šeit: http://www.iem.gov.lv/lat/aktualitates/informacija_medijiem/?doc=30403

Informācija par piedalīšanos konkursā pieejama arī pārējo konkursa organizatoru mājaslapās: www.vugd.gov.lv, www.vp.gov.lv, www.nmpd.gov.lv, www.lg.lv, www.akvaparks.lv, kā arī projekta “Esi drošs – neesi pārdrošs” Facebook kontā.  

 

Sagatavoja:

 

Gunta Skrebele
Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363 Mob: 29494943

E-pasts: