Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Aizturējām Imantas pedofilu – 20 gadus vecu jaunieti 2015. gada 11. augusts

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija pagājušajā nedēļā aizturēja 1995. gadā dzimušu jaunieti – personu, kura pagājušā gada janvārī, martā un oktobrī Imantā un Zasulaukā veica seksuāla rakstura uzbrukumus četrām mazgadīgām meitenēm. 

Kriminālpolicija noziegumu izmeklēšanai piesaistīja lielus resursus. Notikumu vietās tika iegūts noziedznieka DNS, izplatīts iespējamā noziedznieka fotorobots un līdz pat noziedznieka notveršanai veikta pastiprināta patrulēšana teritorijās, kurās noziedznieks uzdarbojās. 

Izmeklēšanā iegūtās informācijas apkopošanas un ievērojama operatīvā darba rezultātā Rīgas reģiona Kriminālpolicija augusta sākumā atklāja iespējamo noziedznieku un viņa atrašanās vietu. 

Trešdien, 5. augustā, 1995. gadā dzimušais jaunietis tika aizturēts savā faktiskajā dzīvesvietā Rīgā. Pie aizturētā tika atrasts arī gāzes ierocis, ko viņš bija legāli iegādājies. 

Salīdzinot aizturētā DNS paraugus ar noziegumu vietā izņemtajiem DNS paraugiem, nerodas šaubas, ka aizturētā persona ir tā dēvētais Imantas pedofils. Piektdien vēlā pēcpusdienā tiesa vīrietim piemēroja apcietinājumu.

Vide, kurā jaunietis mitinājies, bija salīdzinoši labvēlīga. Šobrīd policijas informācija liecina, ka tuvinieki par jaunieša pastrādātajiem noziegumiem nav zinājuši. 

Lielu daļu sava laika jaunietis pavadījis Imantā, laika gaitā tur nomainot vairākas skolas, tādēļ viņš labi pārzināja šo mikrorajonu. Kādu laiku viņš arī strādājis algotu darbu, tomēr pēdējā laikā bijis bezdarbnieks. 

Pret aizturēto ir uzsākti vairāki kriminālprocesi par dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli, ja šīs darbības izdarītas ar mazgadīgo un izraisījušas smagas sekas. 

Par šādu noziegumu vīrietim var draudēt mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem. 

Policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri izmeklēšanas laikā palīdzēja, sniedzot informāciju un ziņojot par aizdomīgām personām. Izmeklējot dzimumnoziegumus Imantā, policija notvērusi vēl ap citiem dzimumnoziedzniekiem.