Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Vairākās kratīšanās policija atsavina iespaidīgu ieroču arsenālu 2015. gada 6. augusts

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki kratīšanās Olainē un Ventspils rajonā atsavināja iespaidīgus ieroču krājumus, tostarp ložmetējus, mašīnpistoles un citus kaujas ieročus.

Jau iepriekš VP KIP darbinieki, strādājot nelegālo ieroču aprites jomā, uzsāka divus kriminālprocesus pret divām personām saistībā ar nelikumīgu šaujamieroču, munīcijas un sprādzienbīstamu vielu apriti. Pagājušās nedēļas vidū izmeklēšanu ietvaros tika veiktas trīs kratīšanas, to laikā policisti atrada un atsavināja lielu daudzumu nelikumīgus ieročus un munīciju.

Kopā kratīšanās atrasti 16 šaujamieroči – bises, šautenes, triecienšautenes, ložmetēji, mašīnpistoles, pistoles -, viena kaujas granāta, 1050 vienības dažāda veida munīcijas, kā arī šaujampulveris.

Noskaidrots, ka abas personas bijušas savstarpēji saistītas un policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka nelegālos šaujamieročus un munīciju viņi glabājuši nolūkā tos pārdot un gūt peļņu.

Pret abiem vīriešiem uzsākts kriminālprocess par pretlikumīgu šaujamieroču un munīcijas glabāšanu. Likumā par šādu noziegumu paredzēts līdz pat trīs gadus ilgs cietumsods, piespiedu darbs vai naudas sods.