Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Konferencē apspriedīs priekšlikumus vienkāršākai un efektīvākai noziegumu izmeklēšanai 2015. gada 27. aprīlis

28.-29. aprīlī Jūrmalā, “Baltic Beach Hotel” telpās, notiks Valsts policijas (VP) vadītā projekta, kas veltīts mazāk smagu noziegumu izmeklēšanas vienkāršošanai un efektivitātes uzlabošanai, noslēguma konference. Valsts policijas un citu Eiropas Savienības (ES) valstu tiesībaizsardzības iestāžu pārstāvji prezentēs projektā izstrādātās vadlīnijas un priekšlikumus par kriminālprocesu izmeklēšanas vienkāršošanu.

Projektu „Mazāk smagu noziegumu izmeklēšanas vienkāršošana ar mērķi sabalansēt nozieguma sabiedrisko bīstamību, radīto kaitējumu un izmeklēšanā izlietotos resursus" Valsts policija īsteno Eiropas Komisijas programmas “Noziedzības profilakse un apkarošana” ietvaros. Projekts noris no 2013. gada 1. jūlija līdz 2015. gada 30. jūnijam.

Galvenie projekta mērķi ir normatīvā regulējuma analīze, kā arī pieredzes un zināšanu apmaiņa starp projektā iesaistītajām ES dalībvalstīm par iespējām vienkāršot izmeklēšanas procesu mazāk smagu noziegumu gadījumos, it īpaši attiecinot to uz dažādu dokumentu aizpildīšanas prasībām un citām procesuālām formalitātēm, kā arī pierādījumu vākšanas procesu.

Atvieglojot šīs prasības attiecībā uz mazāk smagiem noziegumiem, kas nerada būtisku sabiedrisko bīstamību, būtu iespējams samazināt krimināllietu izmeklēšanas un soda piemērošanas laiku un lielākus policijas resursus veltīt sabiedriski bīstamāku noziegumu izmeklēšanai un prevencijai. Piemēram, lietās par zādzību no veikala dažu desmitu eiro apmērā, nebūtu nepieciešams tāds pats pierādījumu apjoms kā smagā vardarbīgā noziegumā un šādos gadījumos personai kriminālsodu būtu iespējams piemērot jau dažu stundu vai vēlākais dažu dienu laikā.  

Projekta ietvaros iegūtā informācija, tapušie priekšlikumi un vadlīnijas tiks prezentēti šonedēļ gaidāmās projekta noslēguma konferences laikā. Ir analizēta dažādu ES valstu pieredze un normatīvais regulējums attiecībā uz mazāk smagu noziegumu izmeklēšanu, kā rezultātā izstrādāti risinājumi, kas ļautu vienkāršot gan pierādījumu fiksēšanas procesu, gan izmeklēšanu kopumā, piemēram, ieviešot standartizētas veidlapas, aptaujas pa pastu, rakstveida procesus u.c. 

Projekta iniciators un vadītājs ir Valsts policija. Projektā no Latvijas piedalās arī Tieslietu ministrija, Iekšlietu ministrija, Ģenerālprokuratūra un nevalstiskā organizācija “Pro-police Latvia”. No citām ES dalībvalstīm projektā piedalās Igaunija, Somija, Vācija, Lietuva, Rumānija, Zviedrija, kā arī Nīderlande.

Pēc projekta noslēguma, pamatojoties uz vadlīnijās apkopoto ārvalstu pieredzi, Valsts policija sniegs savus priekšlikumus kriminālprocesu izmeklēšanas vienkāršošanas izmaiņām Kriminālprocesa likumā

 

Sagatavoja:

Dairis Anučins
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākais speciālists
Tālr. 67075093
Mob.tālr. 29402290

www.vp.gov.lv