Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Policija turpina izmeklēšanu saistībā ar zādzībām no lūgšanu namiem Latgalē 2012. gada 19. oktobris

Jau vēstījām, ka, sadarbojoties ar Lietuvas republikas tiesībsargājošajām iestādēm policija noskaidroja iespējamo zādzību izdarītāju un šā gada 9.oktobrī Latvijas – Lietuvas Republikas pierobežā aizturēja 42 gadus veco Lietuvas pilsoni. Pārbaudot viņa automašīnu, salonā tika atrasts polietilēna maiss ar 5 ikonām un automašīnas aizmugurējā sēdeklī noglabāti reliģiska rakstura priekšmeti. Tika noskaidrots, ka šie priekšmeti nozagti no Balvu rajona ciematā „Vīksne” esošās pareizticīgo baznīcas naktī uz 9.oktobri. 11.oktobrī aizturētajam Daugavpils tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājums. Aizturētais jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā Lietuvā.

Aizturētā vīrieša dzīvesvietā Lietuvā tika veikta kratīšana, kuras laikā policija atrada dažāda reliģiska rakstura priekšmetus (svētbilžu fragmenti, vecticībnieku un pareizticīgo kalendāri, metāla priekšmeti, kas izmantojami reliģisku ceremoniju nodrošināšanai), to sastāvdaļas (svētbilžu koka rāmju un kiotu fragmenti), kā arī materiālus un palīglīdzekļus, kas visticamāk izmantoti zagto priekšmetu pārveidošanai, lai nepieļaut to identificēšanu. Tāpat policija atrada arī 4 svētbildes, kuras laika posmā no šā gada aprīļa līdz jūlijam bija nozagtas no trīs Latgalē esošiem lūgšanu namiem.

Vairāku mēnešu ilgušā izmeklēšanas procesā policija iesaistīja lielu skaitu darbinieku. Izmeklēšanas ietvaros veiktas vairāk kā 30 notikuma vietu apskates, kuru laikā izņemta virkne lietisko pierādījumu, aptaujāts un nopratināts 121 liecinieks, nozīmētas 15 DNS, kā arī citas ekspertīzes (kompleksās, bioloģiskās, trasoloģiskās u.c.). Par iespējamu saistību ar zādzībām tika pārbaudītas 63 personas, kuras jau iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Šobrīd Latgales reģiona pārvaldē tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana, lai savāktu nepieciešamos pierādījumus aizturētās personas iespējamai saistībai ar citiem līdzīga rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Ņemot vērā, ka šāda veida noziedzīgi nodarījumi tiek pastrādāti ik gadu (2012.gadā – 7; 2011.gadā – 6), Latgales reģiona pārvaldes darbinieki ir vairākkārt tikušies ar Vecticībnieku draudžu lūgšanu namu pārstāvjiem un pārrunājuši jautājumus gan par iespējamību lūgšanas namus aprīkošanu ar signalizācijas ierīcēm, gan nepieciešamību veikt īpašumu aizsardzības pasākumus jaunu zādzību izdarīšanas novēršanai.

Policija vēlas īpašu pateikties Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai par sniegto palīdzību nozagto reliģiska rakstura priekšmetu identificēšanā, kā arī iedzīvotājiem, kuri kā aculiecinieki atsaucās policijas lūgumam sniegt informāciju.

 

Sagatavoja:
Sintija Virse
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā inspektore
Tālr. 67075394; 26368442
sintija.virse@vp.gov.lv