Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Komersanta nenokārtotajām būvsaistībām nav saistības ar radaru fiksēto pārkāpumu likumīgumu 2012. gada 19. septembris

Būtiski saprast, ka pārkāpumu fiksē mērierīce - tehniskais aparāts, kas atrodas fotoradara kastē, nevis pati kaste. Būvnoteikumu prasības attiecas uz kasti - fizisko radara ietvaru - un tam nav nekādas saistības ar pašu mērierīci. Mērierīces atbilstību visiem līguma nosacījumiem pieņemšanas - nodošanas procedūrā nosaka Valsts policija.

Tāpat jānošķir divas dažādas lietas - radara pieņemšanas - nodošanas procedūra un radara nodošana ekspluatācijā. Policija saskaņā ar līgumā noteikto fotoradara pieņemšanas - nodošanas procedūras laikā pārbauda mērierīci un, ja viss atbilst mērierīces funkcionālajām prasībām, radars tiek pieņemts un var sākt darboties.

Saskaņā ar līgumu - tas, vai komersants nodod radaru atbilstoši būvnoteikumu prasībām, ir tikai paša komersanta atbildība. Šis faktors nekādā veidā neietekmē radara darbību vai mērījuma kvalitāti. Valsts policija pieņem mērierīces atbilstoši līgumā noteiktajām prasībām. Ja policija konkrēto radaru ir pieņēmusi, tas var sākt darboties.

Tāpat jāatzīmē, ka nav bijis neviens gadījums, kad šādu iemeslu dēļ piemērotais sods būtu atcelts. Balstoties uz minēto, policija aicina autovadītājus netērēt savu laiku un citus resursus, lai pārsūdzētu piemērotos sodus, izmantojot šāda veida argumentus. Šādas sūdzības pēc būtības ir nepamatotas.

Sagatavoja:
Lita Juberte
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste
T. 67075014; 26490715
lita.juberte@vp.gov.lv