Twitter  Draugiem  Facebook  Flickr  Teksta versija     
Sākums  Lapas karte  Meklēt


 
Visas aktualitātes Drukāt

Cēsīs aizturēti dīzeļdegvielas zagļi 2012. gada 5. septembris

Pārbaudot aizturēto personu saistību ar citiem noziedzīgiem nodarījumiem, noskaidrotas un aizturētas vēl trīs personas- 1984., 1973. un 1944. gadā dzimuši vīrieši. Visi aizturētie jau iepriekš bijuši policijas redzeslokā un tiesāti par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu. Vienam no aizdomās turamajiem tiesa piemērojusi drošības līdzekli- apcietinājumu, pārējiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kā informē Cēsu iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas vecākais inspektors A.Pometko, noskaidrota personu saistība ar 14 noziedzīgiem nodarījumiem un kopējais nozagtās degvielas daudzums ir vairāki tūktoši litru. Dīzeļdegviela zagta no traktortehnikas, meža un ceļa būves tehnikas. Izmeklēšanas laikā tiek pārbaudīta personu saistība ar vēl citiem noziedzīgiem nodarījumiem visā Vidzemes reģionā.

Nozagtā degviela realizēta par 70 santīmiem litrā un policijai ir pamats uzskatīt, ka tie, kas iegādājās zagto degvielu, zināja vai vismaz nojauta par tās nelegālo izcelsmi. Policija vēršas pie iedzīvotājiem ar atgādinājumu, ka noziedzīgā ceļā iegūtas degvielas iegāde ir krimināli sodāms pārkāpums un, šķietami “veiksmīgi iepērkoties”, Jūs ne tikai riskējat kļūt par zagļu nākamo upuri, bet ar savu rīcību atbalstāt viņu darbību. Savukārt uzņēmējiem daudz nopietnāk jāpārdomā, kā nodrošināt sev piederošā īpašuma apsardzi un, konsultējoties ar speciālistiem, degvielas bākās ieteicams ierīkot papildus aizsardzības ierīces, kas nopietni apgrūtina zagļu iespējas tikt pie degvielas.

Izmeklēšana uzsāktajos kriminālprocesos turpinās.

Dace Jukāma
Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas vecākā inspektore
Tālr. 64201326; 28653999